Kto gruby a kto chudy -znak Lew

 

Lew – znak ognisty, bardzo żywiołowy i dynamiczny, ma średnie skłoności do tycia.
Lubi ruch, lecz niechętnie odmawia sobie przyjemności jedzenia.

Najbardziej narażone na choroby jest jego serce. Tym bardziej , że Lew to osobnik wrażliwy . Powinien też zwracać szczzególną uwage na głowę, piersi i kręgosłup. W starszym wieku może mu dokuczać reumatyzm.

Jadłospis Lwa nie powinien zawierać pokarmów ciężko strawnych., rozgrzewających. Niewskazane są też ostre przyprawy. Lew nie powinien jeść mięsa i słodyczy. Służą mu za to jarzyny: marchew, melony, buraczki, selery, owoce awocado i kiwi oraz w niewielkich ioścach ( bo kaloryczne) miody pszczele, kasze, ryż i makarony gotowane al dente.

Dieta odchudzająca Lwa , jeżeli już się na nią zdecyduje , musi być wikwintna- lepiej mało a dobrze, niż dużo a źle. Odchudzanie najlepiej wesprzeć sportem ( tenis, pływanie) I częstymi zimnymi kąpielami.

Aby zapobiec niedomaganiom , opiekuńcze Słońce dało Lwu zioła: rumianek, słonecznik, mak polny, bławatek, dziką różę, rozmaryn i dziurawiec.

Lwie serce może wzmocnić winny macerat: kwiat głogu, ziele melisy, ziele lebiotki, litr czerwonego wina. Odstawiamy mieszankę w ciemne miejsce na tydzień . Pijemy 2 razy dziennie.

Opr.K. Teller