Kto gryby a kto chudy- znak Bliźnięta

 

Bliźnięta, znak powietrzny ruchliwy i nerwowy, nie ma skłonności do tycia. Jego styl życia nakazuje jedzene niewielkich , za to częstszych i urozmaiconych posiłków.

Bliźnięta powinny wystrzegać się potraw ciężko strawnych , tłuszców ssów, kawy i alkoholu.
Zwłaszcza powinny wystrzegać się mięsa, ajeść dużo potraw jarskich; owoców południowych, surówek z jarzyn, orzechów, rodzynek. Pić soki owocowe i warzywne. Od czasu do czasu mogą pozwolić sobie na słodycze, które dobrze wpływają na ich samopoczucie. Dietę Bliźniąt powinien wspomagać relaks, ćwiczenia odprężające i oddechowe. Bo jeżeli Bliźnięta tyją, to tylko z powodów stresów, zaburzeń nerwicowych i nawykowego jedzenia.

Bliźnięta trapią alergie, choroby płuc i oskrzeli.. choroby układu nerwowego oraz układu krążenia. Na szczęście Merkury, który opiekuje się tym znakiem, użycza swych sił witalnych ziołom które mogą pomóc zbolałemu Bliźniakowi a są to: owoce dzikiej róży, bazylia, estragon, ogórecznik, lukrecja, koper, pietruszka.

W chorobach układu krążenia pomoże Blliźniakowi wywar z miesznki: kwiatu dzikiej róży, ziela bazylii, korzenia podróżnika, liści ogórecznika. Ziółka pijemy 2 razy dziennie przez 3 tygodnie.

Opr. Krystyna Teller