Ładowarki pojazdów elektrycznych w każdym nowym domu

W Illinois przegłosowano projekt ustawy o instalacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych w nowo wybudowanych obiektach, w nowych domach w tym stanie.  

Projekt ustawy “Electric Vehicle Charging Act” został zaakceptowany przez Senat, a następnie przegłosowano go w Izbie odpowiednią ilością głosów 69 do 38. Jeszcze tylko podpis gubernatora J.B. Pritzkera i wejdzie w życie

W nowo wybudowanych domach jedno i wielo rodzinnych w Illinois, wymagana będzie budowa infrastruktury umożliwiającej montaż stacji EV dla przynajmniej jednego pojazdu. Duży apartamentowy budynek mieszkalny będzie posiadał 100% procent miejsc parkingowych wyposażonych w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Oddzielne regulacje dotyczyć będą tzw. mieszkalnictwa “affordable housing,” gdzie prawo wejdzie w życie za dwa lata.

W stanie Illinois zarejestrowano 68,000 samochodów elektrycznych, większość z nich (50,000) jest w powiecie Cook (włącznie z Chicago), DuPage i Lake. Ustawa wejdzie w życie po 90 dniach od podpisania przez gubernatora.

Źródło: 
© 2023 CBS Broadcasting Inc.