Lira wystąpi na otwarciu Polskiej Wystawy w Chicago History Museum

Lira Singers: Sarah Thompson Johansen, Ewa Sikora, Christina Bernardoni, and Ola Rafalo

Kwartet śpiewaczek Zespołu Lira przedstawia program artystyczny podczas Otwarcia Wystawy Polskiej w Muzeum Historycznym w Chicago.

Chicagowskie Muzeum Historyczne pod adresem 1601 North Clark w Chicago po raz pierwszy prezentuje Wystawę Historii Polaków Chicago. Otwarcie odbędzie sie w sobotę 20 maja 2023 od godz.10:00 do godz 14:00. Parking muzealny na połnocy od muzeum.

Towarzyszyć mu będzie 45-minutowy program prezentowany w wykonaniu kwartetu śpiewaczek Zespołu Lira o godz. 13:00. WSTĘP WOLNY /wliczony w bilet wstępu do muzeum/.

Zorganizowanie tej wystawy jest bezprecedensowym wydarzeniem, obejmującym ponad 150 lat historii polskiej emigracji w Chicago- jej życie, dorobek i wkład w rozwój miasta.

Podczas swego koncertu Lira zaprezentuje repertuar towarzyszący polskiej emigracji przez 150 lat jej rozkwitu w Chicago oraz utwory związane z niedawno uroczyście  obchodzoną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja- święta Polaków i Polonii na całym świecie.

 

Artystki Liry wystąpią w autentycznych, narodowych strojach krakowskich, gdyż Polska południowa jest najliczniej reprezentowanym regionem emigracji w Metropolii Chicagowskiej.

Podczas tego wyjątkowego spektaklu usłyszeć będzie można barwną narrację, ukazującą tło i historię poszczególnych utworów prowadzoną w języku angielskim przez  Lucynę Migałę– Dyrektora Artystycznego i Generalnego Menadżera Zespołu Lira.

Lira Ensemble Artistic Director/General Manager Lucyna Migala, narrating the Lira concert.

Kwartet śpiewaczek jest częścią The Lira Ensemble – jedynego profesjonalnego zespołu w USA, specjalizującego się w polskiej muzyce tak ludowej jak klasycznej, tańcu i śpiewie będącym „artist-in-residence” przy Loyola University Chicago.

Wstęp na koncert Zespołu Lira jest bezpłatny!

Bilety do muzeum są w cenie; 19 $ dla dorosłych, 17 $ dla seniorów i studentów, dzieci poniżej 12 lat wstęp wolny.

 

  1. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 773 505 8731