Memoriał Wagnera: test przed igrzyskami

kosz

 

Turniej będzie ostatnim testem dla polskich siatkarzy przed rozpoczynającymi się 27 lipca igrzyskami olimpijskimi w Londynie.

 

kosz

– Wybraliśmy termin najlepszy z możliwych. Memoriał odbędzie się niecały tydzień przed ceremonią rozpoczęcia igrzysk i będzie znakomitą okazją dla uczestników do przetestowania formy przed zmaganiami o medale w Londynie. Zaprosiliśmy Brazylijczyków i Rosjan. Czekamy teraz na kolejne rozstrzygnięcia w olimpijskich kwalifikacjach, bowiem chcemy wysłać zaproszenia do reprezentacji, które wywalczą awans – powiedział prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, a zarazem pomysłodawca i organizator zawodów Jerzy Mróz.

 

 Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja. Przedstawiciele fundacji rozmawiają z władzami 10 miast w Polsce i zamierzają wybrać gospodarza imprezy najpóźniej do połowy lutego.

 

 Z dziewięciu dotychczasowych edycji trzy wygrali biało-czerwoni, dwukrotnie triumfowali Holendrzy, a jedno zwycięstwo mają w dorobku zespoły Rosji, Niemiec, Brazylii i Włoch.

 

Źródło: orange.pl

Zdjęcie: PAP