Mistrzostwa Klubu „Tatry”w Tenisie Ziemnym w 2015

 8 sierpnia 2015 r. zakończyły się Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

Mistrzostwa rozegrano w dniach 2 i 8 sierpnia 2015 roku na kortach przy ośrodku tenisowym Five Seasons Family Sports Club w Northbrook, IL. Turniej rozpoczął się w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. grami singlowymi ze względu na silny wiatr na kortach krytych. Wśród pań zwyciężyła Sylvia Orawiec, która pokonała Katarzynę Szram 6:0, 6:2. Wśród panów Andrzej Harmata odniósł zwycięstwo w meczu z Michałem Jaśkiewiczem 6:0, 6:3 oraz z Piotrem Chowańcem 6:0, 6:0.

Niezwykle zacięty mecz trwający dwie i pół godziny stoczyli Józef Harmata i Bronisław Orawiec, który zakończył się zwycięstwem J. Harmaty 6:3, 6:2.

Od lewej: Bronisław Orawiec, Józef Harmata

W meczu finałowym spotkali się Andrzej Harmata z ojcem Józefem Harmatą. Zwycięstwo przypadło Andrzejowi (7:5, 7:5). Bronisław Orawiec w spotkaniu o III miejsce, po bardzo ciekawym, stojącym na dobrym poziomie meczu pokonał Piotra Chowańca 6:1, 6:1, który uplasował sie na IV miejscu. Rozgrywki w drugim dniu turnieju odbywały się na kortach ziemnych. Zakończenie mistrzostw miało miejsce w domu Orawców w Northbrook, IL

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2015/2016.

BO

 Korty ziemne przy Five Seasons Family Sports Club. Od lewej: Bronisław Orawiec, Piotr Chowaniec

 Zakończenie Mistrzostw. Zwycięzczynie wsród pań z trofeami. Od lewej: Sylvia Orawiec (I miejsce), Katarzyna Szram (II miejsce). W środku organizator B. Orawiec. Dom Orawców w Northbrook, IL. 8 sierpnia 2015 r.

 Bronisław Orawiec z córką Sylvią. 8 sierpnia 2015 r.