Nowa, letnia siatka połączeń lotów w Polsce

 

 Aktualna siatka połączeń lotniczych oferowanych przez najważniejsze polskie lotniska przedstawia się następująco:

 

Loty z Warszawy

Warszawskie Lotnisko Chopina straciło dwa połączenia: do Grenoble i Bazylei, a już wcześniej zniknęły loty do Dortmundu i Zielonej Góry. Spośród powracających sezonowych połączeń są loty do Bourgas i  Madrytu oraz do Rejkiawiku. Zupełna nowość to uruchamiane w czerwcu loty do Doniecka.

Wszystkie połączenia z Warszawy

 

Loty z Wrocławia

Letnia oferta wrocławskiego portu też jest bogata: do rozkładu połączeń wróciły: Barcelona, Alicante, Malaga, Forli, Bolonia i Rzym. Już od maja z Wrocławia będzie można polecieć bezpośrednio do Kopenhagi. PLL LOT uruchomią również dodatkowy poranny rejs do Frankfurtu nad Menem. W czerwcu na wrocławskiej tablicy odlotów znajdą się czarterowe rejsy na Wyspy Kanaryjskie. Z rozkładu zniknęły jednak loty do Frankfurtu Hahn oraz Düsseldorfu Weeze (Ryanair).

 

Wszystkie połączenia z Wrocławia

 

Loty z Gdańska

W sezonie letnim gdański port lotniczy zyskał aż 8 nowych połączeń, z czego 5 obsługuje Wizz Air (loty do: Aarhus, Stavanger, Barcelony, Tampere i Goeteborga). Ryanair wznowił loty do Alicante.

Nowy przewoźnik na gdańskim lotnisku – airBaltic, oferuje rejsy do Rygi. Na tablice wracają też codzienne loty do Helsinek. Z rozkładu znikają niestety połączenia z: Bremą, Gironą i Frankfurtem Hahn.

Wszystkie połączenia z Gdańska

 

Loty z Poznania

Poznańskie lotnisko zyskało kilka połączeń z Europą Południową: do Barcelony, Burgas i Madrytu. Do rozkładu wróciło także połączenie do Alicante. Niestety Wizz Air skasował połączenie do Mediolanu Bergamo. Nie znika ono jednak całkowicie z siatki, nadal kierunek obsługiwany jest przez linię Ryanair.

Wszystkie połączenia z Poznania

 

Więcej informacji o nowych, letnich rejsach z pozostałych polskich lotnisk oraz szczegółowe tabele zawierające rozkłady lotów i ceny biletów, znajdziesz w pełnym raporcie połączeń przygotowanym przez serwis Tanie-Loty.com.pl.

 

Źródło: Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl