Nowe linie lotnicze 4You Airlines w Radomu.

 

Przewiduje on, że od jesieni zostaną zapewnione połączenia z Wielką Brytanią, krajami skandynawskimi, krajami Beneluxu, Niemcami i Włochami.
Liczba lotów będzie sukcesywnie rosła od kilku do kilkudziesięciu tygodniowo. Dodatkowo samoloty 4You Airlines będą bazowały na radomskim lotnisku po wybudowaniu nowej, dużej płyty postojowej. Przetarg na tę inwestycję powinien być ogłoszony jeszcze we wrześniu.

Uruchomienie połączeń przez 4You Airlines uzależnione jest teraz tylko i wyłącznie od oddania przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej do użytku operacyjnego radiolatarni DVOR/DME. Pierwotnie urządzenia nawigacyjne miały być wybudowane w maju, potem termin przełożono na sierpień, a jeszcze w ubiegłym tygodniu przedstawiciel PAŻP informował media, że niezagrożonym terminem jest koniec września.

W miniony piątek Port Lotniczy Radom został poinformowany o czwartym już przesunięciu realizacji tej inwestycji tzn. na przełomie listopada i grudnia. Spółka ma jednak nadzieję, że PAŻP zdoła wybudować radiolatarnię do końca września bieżącego roku.

Pierwszy lot z radomskiego lotniska był planowany na 19 czerwca. Do Egiptu mieli lecieć klienci biura podróży Alfa Star. Jak poinformował rzecznik spółki Port Lotniczy Radom Kajetan Orzeł, biuro podróży odwołało jednak loty czarterowe z Radomia, bo – jak się okazało – było niewielu chętnych pasażerów na wylot z nowo powstałego lotniska. Właściciel Alfa Star Sylwester Strzylak wyjaśnił, że na pierwszy lot z Radomia zdecydowało się tylko 9 pasażerów, a na wszystkie loty wakacyjne – w sumie 40.
http://ttg.com.pl/