10 kwietnia 2013 wybrano nowy zarząd Polish Women in Business w skład, którego weszły: Marta Róg – prezydent, Sylvia Lisiecki – wice prezydent, Anna Lebiecka -Helma – skarbnik, Katarzyna Sowacki – Sekretarz. Poza tym członkiniami zarządu zostały: Barbara Banaszczyk, Aneta Trusner i Teresa Habczyk.
Dotychczasowa prezes Alina Mikołajczyk pełniła swą funkcję cztery łata i osiągnęła-wraz zeswym zarządem wiele sukcesów. Włączyła polskie kobiety biznesu w życie społeczno-polityczne naszego środowiska. Spowodowała, że wiełe kobiet mogło rozwinąć swą działalność biznesową. Dzięki swęj charyzmie przyciągnęła do organizacji wiełe ciekawych osób.
Wzrost przedsiębiorczości kobiet jest pochodną lepszego wykształcenia oraz togo,że panie chcą się rozwijać i więcej zarabiać. W chwili obecnej jedna trzecia małych i średnich firm w USA prowadzą kobiety.
Jak na tym tle wygląda sytuacja polskich kobiet biznesu? Z pewnością odpowiedzieć na to pytanie pomoże nam prześledzenie historii powstania, działania oraz celów i założeń PWB. W Chicago działa wiele różnych organizacji kobiecych ale o zupełnie innym niż PWB profilu.
Organizacja PWB powstała w 2006 roku z inicjatywy Krystyny Teller , wydawcy Polish News i właścicielki portalu polishnews.com
Głównym celem tej niedochodowej organizacji jest wspieranie interesów swoich członkiń, edukacji, tworzenie sieci biznesowych oraz integracja polskich firm, będących własnością kobiet. PWB motywuje swoje członkinie do angażowania się w lokalne życie społeczne i polityczne. Przez lata umocniła się miedzy nimi przyjaźń, zaufanie i zrozumienie wzajemnych potrzeb biznesowych. Członkinie PWB podejmują się wykonywania wspólnych projektów biznesowych, jak i innych.
Członkostwo w PWB rośnie w stałym tempie. Dzięki temu wzrostowi, kobiety są w stanie osiągnąć więcej i mięć większy wpływ na naszą społeczność. Podczas comiesięcznych spotkań w siedzibach biznesów członkiń omawiane są wewnętrzne sprawy klubu oraz poruszane aktualne tematy. Wychodzą one naprzeciw potrzebom i zainteresowaniem kobiet.
PWB współpracuje z różnymi organizacjami, w których działają ich członkinie, np.: Dar Serca, Polonijna Izba Gospodarcza, PACBA, Towarzystwo Przyjaciół Krakowa, Sokół i wiele innych.
Członkinie PWB są przedstawicielkami różnych zawodów, a wśród nich: dekoraktarka wnętrz, architekt budowlaniec, lekarka, fotograf, tłumacz, wydawca gazetyr doradca finansowy, agent ubezpieczeniowy, agent sprzedaży nieruchomości, polityk, grafik, terapeutka, trenerka rozwoju osobistego, nauczycielka, właścicielka restauracji, projektantka biżuterii, właścicielka sklepu i wiele wiele innych. PWB zaprasza wszystkie polskie kobiety biznesu do przyłączenia się do ich grupy.
Organizacja jest otwarta; dla wszystkich przedsiębiorczych kobiet, które chcą się dzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi oraz wspierać się wzajemnie w swojej działalności zawodowej.
Więcej informacje o organizacji na www.polishwomeninbusiness.org
Za Chicago Rewia