Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów

Tego lata ponad 100 tysięcy palestyńskich dzieci w Gazie weźmie udział w letnich obozach prowadzonych przez Hamas i Islamski Dżihad. Obozy uczą dzieci, jak walczyć z Izraelem i Żydami, a także zapewniają szkolenie wojskowe z nożami i bronią palną, walkę wręcz oraz marsze i ćwiczenia piesze. Na zdjęciu: zamaskowani terroryści z Brygad Hamasu Izaddin al-Kassam rejestrują dzieci na obóz letni, 14 czerwca 2021 r., w mieście Gaza. (Zdjęcie: Mahmud Hams/AFP via Getty Images)

autor: Bassam Tawil
30 lipiec 2023

Oryginał angielski: Palestinians’ Summer Camps To Kill Jews
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Podczas gdy dzieci w wieku szkolnym na całym świecie cieszą się letnimi wakacjami uprawiając sport i bawiąc się, dzieci palestyńskie są uczone i szkolone, jak walczyć z Izraelem i Żydami.

Indoktrynacja i pranie mózgów palestyńskich dzieci nie jest niczym nowym. Przywódcy palestyńscy wychowują pokolenie po pokoleniu na nienawiści do Izraela i Żydów. To podżeganie od dziesięcioleci dzieje się w palestyńskich przedszkolach, szkołach, uniwersytetach, meczetach, mediach, a nawet w krzyżówkach. To dlatego badania opinii publicznej wciąż pokazują, co nie jest zaskoczeniem, że Palestyńczycy popierają radykalne poglądy i popierają terroryzm przeciwko Izraelowi.

Od ponad dziesięciu lat wspierane przez Iran grupy terrorystyczne, Palestyński Islamski Dżihad i Hamas, organizują letnie obozy dla tysięcy uczniów w całej Strefie Gazy. Obozy te służą jako miejsca wpajania ekstremistycznej ideologii, która gloryfikuje dżihad (świętą wojnę), terroryzm i walkę zbrojną przeciwko Izraelowi w celu „wyzwolenia Palestyny od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]”.

Obozy zapewniają również szkolenie wojskowe, takie jak ćwiczenia z nożami i bronią palną; walki wręcz, marsze i inne ćwiczenia fizyczne. Dzieci wystawiają też sztuki teatralne i odgrywają sceny walki i pojmania izraelskich żołnierzy lub strzelania rakietami na izraelskie miasta.

Rekrutacja i rejestracja na obozy letnie są przeprowadzane za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu oraz w stoiskach obsługiwanych przez członków obu grup w meczetach i innych miejscach publicznych w całej Strefie Gazy. Wysocy rangą funkcjonariusze Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu regularnie uczestniczyli w ceremoniach otwierania i ukończenia obozów, podczas których wygłaszali przemówienia.

8 lipca Hamas rozpoczął letnie obozy na rok 2023, w których udział wzięło ponad 100 tysięcy chłopców i dziewcząt. Tegoroczne obozy letnie odbywają się pod hasłem Tarcza Jerozolimy, co sugeruje, że grupa terrorystyczna zamierza wykorzystać dzieci w walce z Izraelem. Dzieci są szkolone, by przeprowadzać ataki terrorystyczne i służyć jako żywe tarcze w dżihadzie przeciwko Izraelowi. Uczy się ich, że są rekrutowani do udziału w bitwie o „wyzwolenie” Jerozolimy. Nie trzeba dodawać, że Palestyńczycy nie uznają praw i historii Żydów w Jerozolimie.

W czerwcu 2022 r. premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Sztajjeh zaprzeczył jakimkolwiek śladom żydowskiej historii w Jerozolimie:

„Jesteśmy na obrzeżach wiecznej stolicy, klejnotu w koronie, miejsca, w którym spotykają się niebo i ziemia, kwiatu wszystkich miast, obiektu tęsknoty serc wierzących muzułmanów i chrześcijan, którzy przybywają do niego, aby się modlić w meczecie Al-Aksa i przejść się Via Dolorosa, by pomodlić się w Bazylice Grobu Pańskiego, która była świadkiem podpisania paktu Umar, w którym kalif Umar zobowiązał się wobec ludu Iliya [po arabsku Aelia] Capitolina/Jerozolima), że żaden muzułmanin nie będzie modlił się w ich kościele. [Jerozolima] ma zabytki kananejskie, rzymskie, islamskie i chrześcijańskie i należy tylko do nich i nikt inny nie ma tam żadnych śladów”.

Szef Wyższego Komitetu Hamasu ds. Obozów Letnich, Chaled Abu Askar, powiedział podczas konferencji prasowej w Asdaa Entertainment City w Gazie, niedaleko Chan Junis:

„Spotykamy się dzisiaj w mieście Asdaa, które zawiera symulacje wielu charakterystycznych punktów Jerozolimy, by ogłosić rozpoczęcie naszych letnich obozów, obozów tarczy Kuds [Jerozolimy]. Zapewnijmy świat, że miasto Jerozolima, ze swoimi świętościami, jest kompasem każdego wolnego i honorowego Palestyńczyka”.

Abu Askar twierdził, że Hamasowi zależy na młodym pokoleniu i chętnie w nie inwestuje. Twierdził również, że młodzi Palestyńczycy są systematycznie atakowani w celu podważenia ich przekonań, zachowań, moralności i patriotyzmu. Kogo obwinia? Izrael oczywiście.

„Okupacja i jej kolaboranci pompują ogromne ilości pieniędzy i wysiłku, aby odwrócić pokolenie od przynależności do jej religii i ojczyzny” – powiedział. Urzędnik Hamasu zwrócił uwagę, że jego grupa nazwała swoje obozy Tarczą Jerozolimy „aby zaszczepić w sercach młodych ludzi wartość Jerozolimy i prawo Palestyńczyków do Świętego Miasta, oprócz promowania narodowej roli pokolenia wyzwoleńców i podnoszenia ich determinacji.”

Kiedy Hamas mówi o „wyzwoleniu”, wyraża pragnienie wyeliminowania Izraela, jak to wyraźnie stwierdzono w statucie Hamasu:

„Artykuł 11:
Islamski Ruch Oporu wierzy, że ziemia Palestyny była islamskim Wakf przez pokolenia i aż do Dnia Zmartwychwstania, nikt nie może się jej wyrzec ani jej części, ani porzucić jej ani jej części. Żaden kraj arabski ani związek wszystkich krajów arabskich, ani żaden arabski król ani prezydent, ani wszyscy razem, nie mają tego prawa, ani żadna organizacja ani wszystkie organizacje razem, czy to palestyńskie, czy arabskie, ponieważ Palestyna jest islamskim Wakf przez wszystkie pokolenia aż do Dnia Sądu Ostatecznego lub Zmartwychwstania.

„Artykuł 13:
Inicjatywy [pokojowe], tak zwane pokojowe rozwiązania i konferencje międzynarodowe w celu rozwiązania problemu palestyńskiego są sprzeczne z przekonaniami Islamskiego Ruchu Oporu. Bowiem wyrzeczenie się jakiejkolwiek części Palestyny oznacza wyrzeczenie się części religii; nacjonalizm Islamskiego Ruchu Oporu jest częścią jego wiary, ruch kształci swoich członków, aby przestrzegali jego zasad i wznosili sztandar Allaha nad swoją ojczyzną podczas walki w Dżihadzie: „Allah jest wszechmocny, ale większość ludzi nie jest świadoma”.

Podczas innej ceremonii w Strefie Gazy przewodniczący Komitetu Administracyjnego Rafah, Dżum’a Hassanein, powiedział, że „te obozy młodzieżowe mają na celu szkolenie pokolenia wyzwolenia i zwycięstwa”.

Dyrektor obozu letniego w Rafah, Muhammad Barhoum, powiedział, że obozy są częścią działalności Hamasu, która koncentruje się na [młodszym] pokoleniu „ze względu na jego znaczenie jako „pokolenia wyzwolenia i zwycięstwa „.

„Wzorem lat ubiegłych obozy letnie skupiają się na zapoznawaniu młodzieży z różnymi rodzajami broni, w tym z AK-47, karabinami snajperskimi, wyrzutniami RPG, moździerzami i karabinami maszynowymi. Obozowicze ćwiczą składanie i rozkładanie broni, trzymanie jej i posługiwanie się nią, a także szkolą się w wojnie miejskiej i wojnie w tunelach. Niektóre lekcje są prowadzone przez zamaskowanych członków zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Izz Al-Din Al-Kassam, a niektóre są nawet prowadzone w bazach wojskowych Hamasu. Chłopiec w jednym z obozów demonstrował wojnę w tunelach dla Jounisa Al-Astala, członka Palestyńskiej Rady Legislacyjnej działającego w imieniu Hamasu, który zwiedzał obozy wraz z innymi funkcjonariuszami Hamasu. W kilku obozach położono na ziemi izraelskie flagi, żeby obozowicze po nich deptali. Terroryści, którzy dokonali śmiercionośnych ataków na Izraelczyków, są przedstawiani obozowiczom jako wzór do naśladowania, a ich portrety pojawiają się w obozach i podczas zajęć obozowych”.

Rzecznik Hamasu, Abdel Latin Kanou, powiedział, że obozy letnie zorganizowane przez jego grupę w Strefie Gazy w tym roku stanowią ważny krok w budowaniu tego pokolenia, zaszczepiając w ich duszach status Jerozolimy i meczetu Al-Aksa oraz łącząc ich z ich „legalnym prawem do powrotu [do Izraela] i wyzwolenia”. Kanou stwierdził, że hasło Tarcza Jerozolimy ma na celu przygotowanie dzieci do „wyzwolenia Jerozolimy”.

W przeszłości Palestyński Islamski Dżihad organizował letnie obozy pod hasłem Zemsty Wolnych, w których uczestniczyły setki chłopców poniżej 17 roku życia.

Darwisz al-Gharabli, przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, powiedział podczas ceremonii rozdania dyplomów:

„Te obozy tworzą pokolenie, które jest zgodne z drogą dżihadu i oporu; wierzących w tę opcję i w to, że Palestyna jest centralną kwestią, a walka z Żydami jest aktem czci. Nasz dżihad przeciwko temu trwa na wszystkich arenach. Zapewniamy naszego wroga, że to pokolenie będzie nosić sztandar i stawiać opór ze wszystkich sił”.

W 2021 roku zbrojne skrzydło Hamasu, Brygady Izz al-din al-Kassam, zorganizowało letnie obozy pod hasłem Miecz Jerozolimy.

Według strony internetowej Brygad Izz al-Din al-Kassam, „celem obozów jest rozniecenie ognia dżihadu wśród pokolenia wyzwoleńców, zaszczepienie wartości islamskich i przygotowanie długo oczekiwanej armii do wyzwolenia Palestyny”.

Rzecznik letnich obozów Hamasu, Abu Bilal, powiedział, że obozy są tworzone „z powodu wiary w rolę młodych ludzi i poczucia odpowiedzialności za [młodsze] pokolenie”. Dodał, że „młodzi ludzie [zawsze] przeprowadzali operacje zbrojne i byli paliwem intifad i powstań”.

Zachodnie media, ONZ i większość polityków ignorują to powszechne wykorzystywanie dzieci przez Palestyńczyków. Następnym razem, gdy Palestyńczycy będą skarżyć się na zabijanie lub ranienie nieletnich podczas przeprowadzania ataków terrorystycznych na Izraelczyków, warto przypomnieć sceny z dziećmi w obozach letnich w Strefie Gazy, gdzie rozpoczyna się proces przekształcania ich w bojowników.

Nadszedł czas, aby społeczność międzynarodowa, a przede wszystkim organizacje praw człowieka, pociągnęła palestyńskich przywódców do odpowiedzialności za wykorzystywanie dzieci nieodłącznie związane z szkoleniem tych dzieci na „męczenników” w dżihadzie, mającym na celu zabijanie Żydów oraz za próby zniszczenia jedynego w regionie demokratycznego kraju.

Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

Źródlo:  https://pl.gatestoneinstitute.org/