Grupy wiekowe z podziałem na płeć:
Gdy pierwszy raz przejrzałem tę statystykę chyba jednak byłem nieco zaskoczony, dodaję bardzo mile zaskoczony. Okazuje się, że jesteśmy najbardziej popularni wśród młodych czytelników. 25% to ludzie w wieku 25-34 lata (13% mężczyźni,12% kobiety). Jeśli do tej liczby dodamy 11% czytelników w wieku 18-24 lata (tylko mężczyźni), możemy być dumni, że udało nam się przedrzeć do młodej grupy naszego Polish American Community.
Czy rzeczywiście to aż taki powód do dumy i zadowolenia? Uważam, że tak. Sloganem byłyby słowa, że młodzież to przyszłość, że w nich siła i nadzieja – wszystko to oczywiście prawda ale ja jestem szczęśliwy, że właśnie Ci młodzi ludzie udowodnili, iż nie jest im obojętny los Polski i Polaków, że nieprawdą jest, że nasza młodzież jest tylko zapatrzona w pieniądz i robienie kariery. Niestety, ale takie impertynencje na temat młodego pokolenia słyszę ciągle od wielu swoich bliższych lub dalszych znajomych, kolegów a także przyjaciół. Ja sam przekroczyłem już pięćdziesiątkę i mam przyjemność współpracować z wieloma wspaniałymi młodymi ludźmi, od których często mogę się uczyć! Tak powinno być. Fakt, że czyta nas duża grupa młodych, inteligentnych ludzi świadczy dobrze o nas ale i o nich, bowiem polishnews.com. nie jest tabloidem żerującym na podstawowych instynktach prymitywnych ludzi i ściągających sobie czytelników przy pomocy sztuczek dziennikarskich, kryminałów lub plotkarskich tekstów.
My chcemy mieć czytelników inteligentnych, wyważonych w swych osądach, a jednocześnie zaangażowanych i wymagających.
Staramy się dotrzeć do wszystkich grup wiekowych i udaje nam się to skoro drugie miejsce wśród naszych czytelników zajmuje grupa wiekowa powyżej 55 roku życia (14% mężczyźni, 10% kobiety). To też nasz wielki sukces gdyż ta grupa wiekowa to przecież osoby dojrzałe, doświadczone życiowo – jednym słowem wiedzące co jest dobre a co złe i potrafiące już rozróżnić kicz od solidnej roboty.
W dalszej kolejności mamy czytelników w wieku 45-54 lata (22%) i grupę wiekową 35-44 lata.
Skąd pochodzą nasi czytelnicy:
57% to mieszkańcy US. Na drugim miejscu oczywiście są rezydenci Polski (nie zawsze rodowici Polacy) 28%. Te dwa kraje przewodzą zdecydowanie ale mamy fanów również w innych krajach: Wielka Brytania, Argentyna, Szwecja, Włochy, Australia, Kanada.
Spośród miast świata, dwa przewodzą zdecydowanie – Chicago (22%) i Warszawa (14%).
Języki, którymi władacie:
Najpopularniejszym językiem naszych czytelników jest American English – do jego znajomości przyznaje się aż 52% osób czytających nasz magazyn. 33% zna język polski a 5% English English. To czołowa trójka a pozostałe języki, którymi władają nasi czytelnicy? Jest ich bardzo dużo z klasyczną łaciną włącznie.
Powyższe statystyki to dla nas ciekawy materiał a jestem przekonany, że dla Państwa również. Ponieważ to Wy, drodzy Czytelnicy tworzycie ten magazyn, bardzo prosimy o komentarze, sugestie i uwagi. Dzięki Waszym listom nasze teksty mogą byc bardziej urozmaicone i ciekawe, a to z kolei przyciągnie (mam nadzieję) kolejnych czytelników z US, Polski i całego świata. Zapraszamy więc do współpracy!
Statystyki opracowano na podstawie czytelników Facebooka
Adres: http://www.facebook.com/#!/pages/Polish-News/176091159087082
W imieniu Redakcji:
Jacek Urbańczyk/Sport Editor