Prasa: „Skandal zamiast piłkarskiego święta”

Legia

 

W zgodnej opinii polskiej prasy to skandal i pokaz nieudolności policji, polskich władz i właściwie wszystkich, którzy byli zaangażowani w przygotowywanie obiektu.

 Legia

Przegląd Sportowy: „Skandal zamiast święta”

 

 „Miało być święto. Jest skandal. Narodowy. Nie pierwszy i nie drugi, związany z największym obiektem sportowym w Polsce” – pisze redaktor naczelny „PS” Marcin Kalita. Oficjalnym powodem odwołania meczu jest brak łączności pomiędzy poszczególnymi poziomami stadionu. Teraz musi przyjść czas rozliczeń, jednak wszyscy umywają ręce. Zarówno Ministerstwo Sportu, Ekstraklasa S.A jak i operator obiektu, Narodowe Centrum Sportu.

 

Super Express: „Życie przerosło kabaret”

 

 „Superpuchar odwołany. Po trwających od kilku tygodni komicznych przepychankach Ekstraklasy SA z władzami Warszawy zaplanowany na najbliższą sobotę mecz został odwołany. Odwołanie meczu to kompromitacja Narodowego Centrum Sportu. Szef NCS Rafał Kapler nie zapomina inkasować kolejnych gigantycznych premii, ale nie dał rady przygotować obiektu do meczu”.

 

Rzeczpospolita: „Narodowy wciąż nie gotowy”

 

 „Zaplanowany na sobotę meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym został odwołany. Decyzję podjął Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA. Narodowe Centrum Sportu było wprawdzie w stanie spełnić wymagania policji do soboty, ale nie można było czekać do ostatniej chwili, co można zrozumieć”.

 

Gazeta Wyborcza: „Superklapa na Narodowym”

 

 ” – Czuje się oszukany – mówi Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA. Jeszcze kilka dni temu Narodowe Centrum Sportu zapewniało, że stadion będzie gotowy na przyjęcie kibiców Legii i Wisły. Nic z tego. Mecz o Superpuchar został odwołany. Towarzyski mecz Polska – Portugalia ma jednak odbyć się na tym obiekcie 29 lutego.”

 

Fakt: „Wielka kompromitacja stała się faktem”

 

 „Smutny finał farsy. Zaplanowane na sobotni wieczór spotkanie Legii z Wisłą nie dojdzie do skutku. Wyrok odwlekano długo, jednak w końcu poirytowani chaosem organizacyjnym szefowie Legii i Wisły zażądali natychmiastowej decyzji. W końcu stało się jasne, że mecz nie odbędzie się. Wielka kompromitacja stała się faktem”.

 

Zdjęcie: Newspix