Protesty w całym kraju

Protest rolników w Bydgoszczy – 9 lutego 2024. Dariusz Bloch

Protesty w całym kraju

Powtórka z czasów komuny…

W piątek 9 lutego bieżącego roku, polscy rolnicy wyjechali traktorami na ulice naszego kraju, aby obecny „nie- rzad”, zwrócił uwagę na ich ciężką pracę, od której tak naprawdę zależy nasze utrzymanie i co tu dużo ukrywać życie.

 

https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/

Protest w Bydgoszczy

W Bydgoszczy nasi polscy rolnicy, protestowali przed urzędem wojewódzkim. Palili oni tam tam opony, aby zwrócić na siebie i na swój manifest powszechną uwagę. Protestujący w całej Polsce rolnicy sprzeciwiali się podobnie jak rolnicy bydgoscy, wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu, który zniszczyłby dochód polskiego rolnictwa, od którego wszyscy jesteśmy uzależnieni.

Były też pojazdy ciężarowe

Kolumny traktorów oraz różnych innych rolniczych pojazdów ciężarowych wjechały w piątek rano do Bydgoszczy. Przyjechały one aż z pięciu kierunków czyli od strony: Nakła, Koronowa, Osielska. Białych Błot i Torunia. Główny protest odbywał się tuż przed urzędem wojewódzkim. Jak przekazywała Naszej Redakcji policja drogowa, do centrum miasta wjechało ponad 400 pojazdów. Gdy z rolnikami nie chciano podjąć dialogu, ruszyli oni w stronę głównych drzwi urzędu wojewódzkiego. Wtedy to policja potraktowała ich gazem łzawiącym. …Mój Boże skąd my to znamy…a może niedługo będą do nas strzelać jak do górników ze śląskich kopalni w roku 1981.

Ratujmy ducha polksiego narodu

Centrum piątkowego protestu był plac przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy. Zaś tuż przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie protestowali w dniu następnym Klubowicze „Gazety Polskiej” z całego kraju. Do tej manifestacji szybko dołączyły inne środowiska patriotyczne z całej Polski. Wśród protestujących było też Stowarzyszenie Rejtanów XXI wieku ze Skarżyska- Kamiennej. Głównymi celami manifestujących ludzi była sprawa: obrony demokracji, konstytucji, praworządności oraz instytucji państwowych (w tym szczególnie TK).

Wszędzie były nasze biało- czerwone

Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem patriotycznego protestu tuż pod budynkiem TK, zaczęli się zbierać pierwsi demonstranci z biało-czerwonymi flagami. Wykrzykiwali oni jakże drogie polskiemu sercu hasła, które dobrze znamy z lat ubiegłych a były to… „precz z komuną”, „My chcemy Boga w polityce”, „Ruda WRON-a orła nie pokona” czy też „Z miłości do Polski”. Podobne hasła widniały też na ich banerach.

Słowa Kamińskiego…

Na manifestacji tej pojawili się panowie Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik. Powiedzieli oni, że …. „Jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy dzisiaj z wami. I chcemy wam bardzo podziękować. Możemy to zrobić właśnie dlatego, że głośno się o nas upominaliście i o nas walczyliście. Czuliśmy waszą niezgodę na to bezprawie. Chcieli nam zgotować potworny los ofiar. To wy jesteście bohaterami. Nigdy nie wywiesimy białej flagi. Dość bezprawia w naszym kraju. Ten rząd powstał 13 grudnia. Ta data kojarzy nam się z bezprawiem, z występowaniem przeciwko Polsce –skończył Kamiński.

Twierdzą nam będzie każdy próg…tak nam dopomóż Bóg….

Ewa Michałowska -Walkiewicz