„Quo Vadis”- Konferencja Młodych Liderów

Konferencja Quo Vadis ma na celu zidentyfikowanie i zgrupowanie najbardziej aktywnych, świetnie wykształconych młodych ludzi, którzy w przyszłości będą działać na rzecz swojej społeczności. „ Podczas Konferencji, chcemy dostarczyć uczestnikom wiedzę oraz umiejętności, które są niezbędne w pracy na rzecz lokalnej polonijnej społeczności oraz całej Polonii, a także w przyszłej karierze. Do udziału w konferencji zaprosiłyśmy ekspertów, którzy w trakcie paneli dyskusyjnych będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. To także wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów, które zaowocują przyszłą współpracą” – mówią organizatorki Agnieszka Ptasznik i Joanna Kosoń.

Wśród zaproszonych prelegentów są wyjątkowi goście między innymi: Laura Schwartz Dyrektor ds. spotkań w Białym Domu podczas urzędowania Prezydenta Billa Clintona.

Temat przewodni tegorocznej konferencji to: “Quo Vadis Chicago Modern Leaders: Own Your Identity 2012” Celem nadrzędnym organizatorów i pomysłodawców konferencji jest umocnienie pasji i zaangażowania w młodych polonijnych działaczach i liderach, a także zachęcenie ich do jeszcze głębszej współpracy z już istniejącymi organizacjami. Mottem konferencji jest umacnianie tożsamości, tak ważnej, szczególnie na emigracji. Nad całością przygotowania konferencji czuwa komitet organizacyjny złożony z młodych ludzi, uczestników poprzednich edycji konferencji. List gratulacyjny, popierający całą inicjatywę przesłał organizatorom profesor Zbigniew Brzeziński.

Uczestnicy konferencji wezmą udział w wykładach, ćwiczeniach, sesjach szkoleniowych oraz wydarzeniach kulturowych i edukacyjnych. Celem organizatorów jest aby to trzydniowe zgrupowanie było początkiem długotrwałej współpracy, źródłem owocnych dyskusji, oraz kontaktów nawiązanych pomiędzy młodymi liderami i środowiskami polonijnymi z których pochodzą. W tym roku, Konferencja po raz pierwszy w historii odbędzie się na terenie Stanów Zjednoczonych, w Chicago, które jest jednym z najważniejszych ośrodków polonijnych na świecie. Potrwa od 24 do 26 sierpnia 2012 roku.

Aby uczestniczyć w konferencji należy do końca maja 2012 roku wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej: www.quovadischicago2012.com