Ratujmy Zakopane – Pomóżcie ratować dolne Bulwary Słowackiego i zbocze Antałówki

KOCHANI RODACY jesteście daleko ale możecie nam pomóc

Przez dwa lata turyści i mieszkańcy Zakopanego patrzyli jak budowano hotel  Radisson rujnując w tym celu i bezpowrotnie niszcząc kawałek zbocza Antałówki – tej kultowej niemal góry w centrum Zakopanego – dotychczas cichego spokojnego miejsca spacerowego, ostoi dla zwierząt (kto nie przywoził z tego miejsca zdjęcia z łaniami) i wszelakiego ptactwa. W trakcie budowy zniknął Modrzejów – budynek Pierwszej na Podhalu Szkoły Koronkarstwa założonej przez Helenę Modrzejewską i dr.Chałubińskiego. Wygląda na to, że bezpowrotna strata kawałka Antałówki  to dopiero początek.  Z końcem lipca 2021r  na Antałówce za hotelem Radisson wzdłuż Bulwarów Słowackiego w kierunku ul. Broniewskiego można było zaobserwować   trwające prace geologiczne -odwierty – mające sprawdzić możliwość dalszej zabudowy Antałówki. Może się zdarzyć, że przy dalszej zabudowie zbocza Antałówki, tak jak zniknął Modrzejów, zniknie budynek słynnego SANATO – dawnego sanatorium pocztowców. 

Równocześnie władze miasta prowadzą szeroko zakrojone prace nad projektem przebudowy – zamiany   odcinka „dolnych” Bulwarów Słowackiego  wzdłuż Antałówki  na   jezdnię – zamiast istniejącego tu kilkadziesiąt lat szlaku spacerowego. A na dodatek w Zakopanem kilka lat temu  władze Miasta wpisały do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego tę część Antałówki [bardzo strome i zalesione zbocze] jako teren przeznaczony do zabudowy.

JEŻELI ZALEŻY CI NA OBRONIE ANTAŁÓWKI I BULWARÓW – PROSIMY – PODPISZ NASZĄ PETYCJĘ klikając w poniższy link

Petycja  Nie dla przebudowy Bulwarów Słowackiego w Zakopanem na stronie Petycjeonline.com

 

Serdecznie pozdrawiamy. Liczymy na Was.

Magda Skucińska – Kraków, e-mail:[email protected]

Krzysztof Łapczuk – Poskiwtów

([email protected])

P.S. INSTRUKCJA

1. klikacie w e-mailu, który właśnie otrzymaaliście na: Nie dla przebudowy Bulwarów Słowackiego w Zakopanem , otworzy Wam się ekran podobny albo taki sam jak ten zamieszczony poniżej. Ważne, że na początku ekranu pojawia się napis: petycje promowane przez innych użytkowników więc trzeba trochę „zejść w dół ekranu” aż zobaczycie tekst „Nie dla przebudowy Bulwarów Słowackiego w Zakopanem.

Zamieszczony powyżej obrazek to ekran, który pojawi Wam się, jeżeli czytacie tego e-maila na komputerze. Jeżeli używacie komórki to – to co jest na tym ekranie z boku tekstu petycji (druga kolumna) i zaczyna się od słów „Podpisz petycję” pojawi Wam się dopiero wtedy, gdy przewiniecie tekst petycję do końca. Po prostu komórka ma mały ekran więc wszystko jest „jednokolumnowo”