Robert De Niro w roli Vince Lombardi.

Robert

 

Robert

„Lombardi” to film , który będzie kroniką lat kiedy główny bohater przeistoczył team Packers z outsidera w mistrza. Przypomnijmy, że trener Lombardi objął stanowisko w Green Bay po najgorszym sezonie Packers w całej ich historii gdy przegrali w sezonie regularnym 12 spotkań. Już w następnym roku, drużyna z Wisconsin zanotowała na swym koncie 7 zwycięstw i 5 porażek a rookie trener Lombardi został uznany trenerem roku. Następny sezon był jeszcze lepszy bo legendarny coach doprowadził Green Bay do meczu o mistrzostwo.

 

Wszyscy wielbiciele futbolu pamietają zapewne, że kariera Vince Lombardi została tragicznie przerwana przez nieuleczalną chorobę. W czerwcu 1970 u znakomitego trenera rozpoznano raka jelita grubego a 10 tygodni później (3 września 1970 roku) Lombardi zmarł. W tym samym roku NFL „World Championship Game Trophy” została przemianowana na „Vince Lombardi Trophy”. Obecnie stawką rozgrywanych corocznie meczów Super Bowl jest właśnie Puchar Vince Lombardi.

 

Film będzie realizowany w 2012 roku przez TV ESPN przy współpracy Andell Entertainment i NFL. Do projektu dołączyła również firma Roberta De Niro – Tribeca Production a scenariusz pisze Eric Roth – zdobywca Oscara za scenariusz do filmu „Forrest Gump”.

 

Tę grupę twórców najlepiej scharakteryzował Vice Prezydent NFL Charles Coplin:

„ Jest tylko kilku aktorów, którzy potrafia odtworzyć ogień, pasję i charakter Lombardiego. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy mieć Roberta De Niro w swoim teamie. Z udziałem De Niro, Erica (Rotha) i Tribeca Production mamy wystarczające zaplecze do produkcji filmu wartego legendarnego trenera, który stał się amerykańską ikoną”

 

No cóż, pozostaje nam tylko czekać na powstanie tej ciekawie zapowiadającej się produkcji.

 

Jacek Urbańczyk – Chicago, Illinois

[email protected]