Rosną ceny za hotele podczas finału CL

 

Dla zagorzałych fanów piłki nożnej maj okazuje się miesiącem pełnym wrażeń, ale i pustek w portfelu. Chcący obejrzeć starcie Realu Madryt z Atlético muszą się liczyć z faktem, iż w czasie finału Champions League, ceny za hotel w Lizbonie wzrosną aż o 1202%.

Fani piłki nożnej szukający zakwaterowania w stolicy Portugalii na dzień 24 maja mogą spodziewać się, iż średnia cena za pokój hotelowy typu double standard sięgnie aż 5469 zł, co stanowi niewyobrażalnie wysoki wzrost (+1202%) w stosunku do miesiąca kwietnia, kiedy to średnia cena za taki sam pokój wynosiła w tym mieście 455 zł.

Na początku kwietnia średnia cena zakwaterowania w Lizbonie na dzień finału wynosiła 1505 zł – kwota ta została wyliczona na podstawie informacji pochodzących z ponad 150 stron rezerwacyjnych i hoteli o różnych standardach. W ostatnim tygodniu miesiąca było to już 2430 zł – co stanowi wzrost wysokości 161% w przeciągu 3 tygodni – natomiast na początku maja sięgnęła ona rekordowych 5469 zł i utrzymuje się na podobnym poziomie. Oznacza to, iż jedynie w przeciągu ostatniego tygodnia miesiąca ceny podniosły się o 146%.

Jak wynika z danych trivago.pl poza Portugalczykami, narodowościami, które najczęściej poszukują zakwaterowania w Lizbonie w dniach 22-24 maja są Hiszpanie, Duńczycy oraz Irlandczycy. Polacy plasują się na 11. miejscu.

foto: Fotolia/mlehmann78
http://ttg.com.pl/