Tam dom mój, gdzie serce moje – Konkurs!

konkurs

 

  

konkurs To o Tobie mogą kiedyś pisać encyklopedie

 

“Wybitna nowelistka, poetka i dziennikarka. Swoją drogę do kariery zaczęła w konkursie literackim na obczyźnie. Jej prace przez wiele lat zachwycały czytelników i dawały nadzieję na lepsze jutro. Dziś już na emeryturze wciąż tworzy wiersze i zachęca młode talenty do wyjęcia swojej twórczości z szuflady.”

 

“Sławny grafik, portrecista, malarz. Pierwszy jego kolaż opublikowano w publikacji pokonkursowej kiedy miał 17 lat. Od tego czasu nie spoczął w tworzeniu innowacyjnych dzieł plastycznych zarówno tradycyjnymi jak i nowoczesnymi metodami komputerowymi. Wystawę jego prac można obecnie oglądać w Muzeum Sztuki.”

 

Chcesz, aby tak o Tobie kiedyś pisano? Aby dzieci z Encyklopedii uczyły się o Tobie i Twojej twórczości? A może marzysz, żeby wystawiać swoje obrazy, fotografie czy grafiki w wielkich galeriach? Marzenie może stać się prawdą. Spróbuj swoich sił w I Międzynarodowym Konkursie Literacko-Plastycznym Emigracja 2010 “Tam dom mój, gdzie serce moje”.

 

Moja Ojczyzna

 

kobieta Konkurs Emigracja 2010 “Tam dom mój, gdzie serce moje”, organizowany przez Agencję Literacką “Miasto Aniołów” oraz portal dla Polek w Wielkiej Brytanii Kobieta w UK, www.kobietawuk.info

, kierowany jest do wszystkich polskich emigrantów na całym świecie bez względu na wiek, którzy z tęsknoty za Ojczyzną tworzą małe i duże dzieła literackie, takie jak: wiersze, eseje, reportaże, wspomnienia, opowiadania lub/i formy plastyczne takie, jak: grafiki, rysunki, fotografie, kolaże, obrazy, komiksy i inne.

Temat konkursu „Tam dom mój, gdzie serce moje” ukierunkowuje uczestników, ale niczego nie narzuca. Dom to przecież najważniejsze miejsce dla każdego człowieka, miejsce pełne radości lub smutku, czasem wypełnione krzykiem dzieci, innym razem stanowiące oazę spokoju. Na całym świecie, pomimo różnic językowych słowo „dom” oznacza to samo. Można kochać tylko jedno miejsce na ziemi lub odkryć dla swojego domu jakąś nową część świata, można też całe życie podróżować w poszukiwaniu swojego upragnionego miejsca. Jak wygląda zmiana kierunku Twojego życia? Jak wyglądało poszukiwanie miejsca dla Twojego domu? Podziel się tym z innymi.

 

W drodze do celu…

Konkurs rozpoczął się 15 sierpnia 2010 roku i będzie trwał dwa miesiące do 15 października. Konkurs odbywa się w dwóch grupach I- do 18 lat oraz II- 18+. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 listopada na stronie internetowej konkursu. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na www.konkurs-emigracja.eu

 

Prace w swoich dziedzinach oceniać będą dziennikarki, korektorka oraz grafik komputerowy. Na zakończenie konkursu rozdane zostaną nagrody oraz wydana publikacja w formie książkowej z wybranymi pracami, którą będzie można nabyć przez Internet i w polskich placówkach w Wielkiej Brytanii oraz w wybranych miejscach w kilkunastu innych krajach.

 

Nie wahaj się już dłużej, wyciągnij z szuflady swoje wiersze, zdjęcia, rysunki lub inne prace lub napisz je specjalnie do konkursu i pokaż je światu!

 

Więcej informacji: www.konkurs-emigracja.eu