W Ełku będzie gala KSW

boks

Po boksie w zawodowym wydaniu i zawodowym kickboxingu 29 stycznia kibice zobaczą kolejne wielkie wydarzenie związane ze sportami walki. W Ełku odbędzie się profesjonalna gala KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki w formule MMA. Mieszane sztuki walki to najbardziej widowiskowa forma sztuk walki na świecie.

 

 

Organizatorzy podpisali już umowę z władzami Ełku. Obejrzeli też obiekty, w których odbędzie się ceremonia ważenia zawodników i same walki. 
– Zdecydowaliśmy, że w Ełku podczas tego turnieju po raz pierwszy wystąpią zawodnicy w kategorii wagowej 77 kg, to najbardziej dynamiczna spośród wszystkich kategorii MMA – mówi Maciej Kawulski, współwłaściciel federacji KSW. 

 boks

Pewne jest już, że kibice zobaczą 8 walk. 7 turniejowych w ramach Gala KSW Extra President Cup (turniej o puchar prezydenta miasta to także premierowa odsłona, będą one organizowane we wszystkich miastach, gdzie rządzi prezydent) z udziałem najlepszych zawodników krajowej i europejskiej czołówki. W walce wieczoru zobaczymy natomiast topowe starcie dwóch świetnych zawodników. 

 

– Powalczy Antoni Chmielewski, mistrz KSW, do niedawna jedyny dwukrotny mistrz KSW i Vitor Nobrega, także mistrz KSW – mówi Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji KSW. 
Będzie to także okazja do spotkania z gwiazdami, które przyjadą do Ełku promować MMA wśród młodzieży. Na pewno będzie można się spotkać m.in. z Mamedem Khalidovem (na zdj.), którego kuzyn Aslambek Saidov będzie walczył oraz Krzysztofem Kułakiem, Janem Błachowiczem. Nie wiadomo, czy uda się ściągnąć do Ełku Mariusza Pudzianowskiego czy Przemysława Saletę.
– Będziemy się starali – dodaje Martin Lewandowski. 

 

Sprzedaż biletów ruszy już 17 grudnia. Będzie je można kupić w Punkcie Informacji Turystycznej przy Ełckim Centrum Kultury i przez Internet na stronie www.e-bilet.pl. Hala przy ul. Kolbego zmieści około 2 tys. kibiców. Galę w Ełku będzie można obejrzeć na antenie telewizji ogólnopolskiej. 

 

Tekst i zdjęcie – Agnieszka Żukowska

Autorka jest dziennikarką „Gazety Olsztyńskiej” – „Rozmaitości Ełckich”

www.elk.wm.pl