Warszawa pokaże się w Tel Awiwie

 

IMTM to targi branżowo-konsumenckie, czyli takie, na które przychodzą zarówno tour-operatorzy, jak i zwykli turyści. Warszawa będzie w nich uczestniczyć po raz trzeci. Każdego roku targi odwiedzane są przez ponad 25 000 osób.
Warszawa zajmie część stoiska narodowego Polski przygotowanego przez Polską Organizację Turystyczną, Ambasadę RP w Tel Awiwie oraz PLL LOT. Stolica będzie się reklamować zdjęciem przedstawiającym relaks i zabawę nad Wisłą. Na stoisku Polski pokaże się także Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które w zeszłym roku otrzymało tytuł Europejskiego Muzeum 2016.

Z roku na rok możemy zaobserwować wzrost przyjazdów turystów z Izraela do Warszawy. Na lotnisku Ben Gurion ruch pasażerski w związku z połączeniami na trasie Tel Awiw – Warszawa wzrósł w ciągu roku o ponad 50 tys. osób i wyniósł ponad ćwierć miliona osób (268 938).

Na rynku izraelskim Warszawa promuje się jako miasto z interesującymi zabytkami, nowoczesnymi muzeami, ale przede wszystkim jako miasto, w którym można spędzić przyjemnie czas na zakupach i zabawie. Turyści z Izraela odwiedzają go już nie tylko z powodów historii, ale także z uwagi na atrakcje i wysoki poziom usług jakie oferuje odwiedzającym.

W zeszłym roku w najbardziej popularnych kanałach telewizyjnych w Izraelu zostały wyświetlone dwa programy telewizyjne – jeden z nich promował Warszawę jako idealną destynację na zakupy, bardzo atrakcyjną cenowo dla Izraelczyków, drugi pokazywał warszawskie kulinaria.  Oprócz tego Warszawa była obecna w takich tytułach jak National Geographic Israel, Metropolis czy The Times of Israel.
oprac. KK
foto: imtm-telaviv.com
http://ttg.com.pl