Wielkanoc z polskimi srebrami HEFRY na stole

Każdy, kto ceni piękno i lubi, kiedy świąteczny czas mija w wyjątkowej atmosferze, zdąży jeszcze przez Wielkanocą wybrać ulubione srebra i platery, które najlepiej przystroją wielkanocny, wiosenny stół. Ale nie każdy wie, że srebrna zastawa stołowa jest również zdrowa. Dzięki swoim właściwościom, srebra nie tylko pięknie wyglądają, ale i hamują rozwój bakterii na swojej powierzchni. Planując wielkanocne spotkania przy stole, warto sięgnąć po elegancką zastawę – a przy tym nie tylko wyróżnić świąteczny dzień, ale i zadbać o zdrowie najbliższych. To może być najlepszy prezent.

Nie tylko Wielki Tydzień, ale już kilka tygodni wcześniej to czas planowania spotkań przy wielkanocnym stole. Nie tylko pod kątem przygotowywanych potraw, ale i dekoracji oraz tego, czym będziemy jeść i jak będzie dekorować nasze stoły. Dzięki srebrom, wszystko będzie wyglądało świeżo i gustownie.

Komponując świąteczny stół, można wykorzystać również urok mniejszych srebrnych elementów, takich jak obręcze do serwetek, serwetnik, paterka na słodkości, czy solniczka i maselniczka. Zaletą srebrnych dodatków są duże możliwości kompozycyjne – pasują one zarówno do klasycznej, białej czy pastelowej zastawy, jak i do bogatego w świąteczne akcenty, tętniącego życiem stołu.

Srebra HEFRY dostępne są w wielu modelach, od wzorów najbardziej minimalistycznych, po bogato zdobione motywami roślinnymi lub abstrakcyjnymi.

SREBRO NA STOLE

Srebrne akcenty pięknie rozświetlą każdy stół, dodając mu blasku i elegancji. Srebrne sztućce, czy galanteria stołowa to przedmioty, które powinny znaleźć się na stole podczas wyjątkowych uroczystości. W związku z tym czemużby nie połączyć ich funkcji użytkowej z funkcją dekoracyjną? Sztućce oraz galanteria stołowa HEFRY to niecodzienne przedmioty codziennego użytku, które dzięki swym wyjątkowym elementom ozdobnym, ręcznemu wykonaniu i precyzji oraz wysokiej jakości kruszcowi zachwycają, stając się sztuką użytkową w nietuzinkowej odsłonie. Srebrna zastawa stołowa w tak wyjątkowym wydaniu to biżuteria dla stołu. W dodatku HEFRA to polska marka, która dzięki swej niemalże 200-letniej historii tworzy produkty wysokiej jakości, dbając o każdy, nawet najmniejszy detal wyrobu.

A Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, kiedy chcemy podkreślać wagę spotkania w gronie najbliższych osób. W końcu stół to centrum większości uroczystości, to wokół niego gromadzą się i biesiadują bliscy. Jego oprawa ma poniekąd wpływ na atmosferę spotkania. Pięknie zastawiony stół zgodnie z zasadami savoir-vivre, z wyjątkową zastawą stołową i przyjemnymi dla oka dekoracjami, nadaje spotkaniu charakter i uroczysty ton.

 

 

KOLORY

W łączeniu elementów istotny jest dobór kolorów. Pastelowe kolory takie, jak zieleń, róż, czy błękit w połączeniu ze srebrnymi akcentami stworzą minimalistyczną kompozycję, nieprzesadzoną, a jednocześnie pełną pozytywnej energii. Połączenie delikatniejszych odcieni z akcentami o intensywnej barwie pozwala na stworzenie nowoczesnego, wiosennego wystroju. W tym sezonie idealnie sprawdzą się drobne dodatki, takie jak świece, serwety, czy delikatne sztuczne ozdoby np. gałązki, kwiatki lub małe figurki – przy wielkanocnej dekoracji stołu stanowiące symbole świąteczne.

KWIATY

Aranżację stołu warto uzupełnić świeżymi kwiatami, w końcu to niepodważalna oznaka wiosny! Nie tylko pięknie pachną, ale ich urok to wyjątkowa ozdoba każdego stołu. Należy je dobierać tak, by komponowały się kolorystycznie z elementami ozdobnymi. Spośród wiosennych kwiatów warto wybrać tulipany, żonkile, narcyzy, czy krokusy – kwiaty kojarzone z wiosną. Taki element dekoracyjny z pewnością rozpogodzi stół oraz gości.

MINIMALIZM

W całym tym szale podczas dekoracji stołu nie można zapomnieć o zasadzie minimalizmu i przede wszystkim komforcie gości. Zbyt przesadnie ozdobiony stół staje się niepraktyczny, a ozdoby przeszkadzają w swobodnym sięganiu po potrawy. Zdecydujmy się zatem na kilka elementów dekoracyjnych, które stworzą klimat wielkanocnego świętowania.

Ponadto, estetycznie udekorowany stół wzmaga apetyt i z pewnością stanie się miłą zachęta dla gości, którzy chętnie będą sięgać po przygotowane potrawy. Aranżacja naszego stołu ma ogromne znaczenie szczególnie w okresie świąt Wielkanocnych, podczas których gromadzi się cała rodzina, by móc wspólnie zjeść świąteczne śniadania – dla wielu z nas, jedno z najważniejszych śniadań w roku. Ale i nie tylko. Pięknie udekorowany stół jest miły dla oka również na co dzień, kiedy to w kameralnym gronie spędzamy czas z bliskimi, dlatego zawsze warto dbać o jego wystrój.

 

 

 

HEFRA jest dzisiaj jedynym polskim producentem sztućców oraz galanterii stołowej – wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej. HEFRA kontynuując wieloletnią tradycję swych poprzedników, niezmiennie od dziesiątków lat, oferuje swoim klientom ekskluzywne, najwyższej jakości elementy zastawy stołowej. Marka w dalszym ciągu stawia na to, co najcenniejsze – czyli tradycję, ręczne wykonanie i wysoką jakość produktów. Blisko 200 lat od jej założenia, zarówno wyroby ze srebrna, jak i platerowane znajdują uznanie klientów, a historia produktów Frageta i Henneberga, w dalszym ciągu się pisze. HEFRA niezmiennie pozostaje wierna swojemu pierwotnemu wizerunkowi, jakim jest polski luksus i tradycja sreber na stole.

Zapraszamy na www.hefra.pl