„ WOLNI POLACY POLSKĘ OBRONIĄ”

Fot.: wnp.pl

Wielki marsz Wolnych Polaków

Demonstracje, manifestacje, marsze, to podstawowe formy działalności opozycyjnej, wyrażające ludzki sprzeciw. Na długo w naszych sercach zapadnie ten marsz, który miał miejsce w dniu 11 stycznia 2024 roku. Zwany jest on zwyczajowo „marszem ludzkich serc w potrzebie”.

Historyczny marsz Polaków

Wprawdzie minęło już kilka dni od historycznego marszu „Wolnych Polaków” , który odbył się 11 stycznia (czwartek) o godzinie 16 przed Sejmem RP w Warszawie, ale ciągle przed naszymi oczami przewija się ponad 300 tysięczny tłum Polaków, który rozpoczynając tę wielką manifestację szedł ze znanym Hymnem na ustach Te Deum laudamus, „Ciebie Boga wysławiamy”.

Tysiące flag i transparentów

Maszerujący tłum gorących patriotów polskich, niósł ze sobą tysiące narodowych flag. Szli obok siebie młodzi i starsi, ludzie należący do partii PiS i nie zrzeszeni w żadnej innej partii. Szli ci, dla których ważna jest narodowa wolność …

Ze spokojem i wiarą

W marszu tym szli ludzie uśmiechnięci, spokojni no i oczywiście z pełną kulturą nie tak jak za poprzednich manifestacji np. Marty Lempart, gdzie obrzydliwe wulgaryzmy i agresywne zachowania były wówczas normą. Jedna z uczestniczek na pytanie dziennikarza z TV REPUBLIKA o uczestnictwo w marszu odpowiedziała- „Wszyscy niesiemy w sercach Polskę, niech Tusk na nas popatrzy i się opamięta”. Na kolejne pytanie wspomnianej telewizji, młody człowiek odpowiedział, że… Jestem tutaj bo zawołała mnie Ojczyzna…

Po odśpiewaniu hymnu

Polacy zebrani pod Sejmem RP , tuż po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, wysłuchali kilku przemówień liderów największej partii opozycyjnej. Przytoczmy ważne słowa wypowiedzi Prof. Jana Majchrowskiego, byłego sędziego Sądu Najwyższego, który mówił m.in. o łamaniu prawa przez sędziów.

Musieliśmy tu przyjść, dlatego że w Polsce łamane jest prawo. Co się dzieje, gdy łamane jest prawo? Wtedy powinny działać instrumenty, które to prawo naprawiają. Co zrobić, jeśli sędzia łamie prawo? Powinien być dyscyplinowany przez organy, które będą pilnować, żeby tego nie robił. Jesteśmy tutaj, ponieważ organy powołane w czasie reformy wymiaru sprawiedliwości zostały unicestwione, dlatego że w pewnym momencie się cofnęliśmy. Nie zrozumiemy, co się dzieje, jeśli nie spojrzymy wsteczpowiedział.

Przestraszono się Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jeżeli mamy zwyciężyć, nie wolno się cofać. Kto się cofa, ten przegrywa i zawsze będzie przegrywał! Dzisiaj prawo jest łamane i będzie łamane, bo to dopiero początek, ale nie wolno się cofać. (…) Nie wolno dać się sprowokować, ale nie wolno ulegać bezprawiu. Trzeba protestować. (…) Niech każdy tam, gdzie jest, pokaże, że nie ustępuje. Nie bójmy się! Wtedy zwyciężymy. Władza, która łamie konstytucję i prawo, ucieknie, posypie się jak domek z kart. Polska zwycięży!

Nie pozwolimy umrzeć Ojczyźnie

Były Premier Mateusz Morawiecki swoje przemówienie zakończył słowami:”…Nie pozwolimy umrzeć Ojczyźnie w ciemności. Tu jest Polska, nadzieja na Polskę silną i dostatnią”… Po zabraniu głosu przez wspomniane osoby, zebrane tłumy ruszyły spontanicznie pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, w tę drogę wyruszono śpiewając wspólnie znaną wszystkim patriotyczną pieśń autorstwa Jana Pietrzaka zatytułowaną Żeby Polska była Polską” .

Podczas manifestacji można było słyszeć skandowane hasła tłumu takie jak.:

OD POMORZA AŻ DO ŚLĄSKA IDZIE Z NAMI CAŁA POLSKA”

Konstytucja, Konstytucja, Zwyciężymy, zwyciężymy.

WOLNI POLACY POLSKĘ OBRONIĄ”

Pogonimy Niemca Tuska, obalimy reżim Tuska”

TVN i Tusk nie zamkniesz nam mózg”

Wolni Polacy” „DO BERLINA RUDA ŚWINIA”

REPUBLIKA, REPUBLIKA” „IDZIEMY Z MIŁOŚCI DO POLSKI”

GDZIE JEST TUSK?”

Fot.:wpolityce.pl

Nastrój manifestacji

Aby w szczególny oddać nastrój tej manifestacji oraz bardziej zrozumieć ludzi, którzy wzięli w niej udział przeczytajmy hasła niesione przez maszerujących wówczas Polaków. Hasła te mówią same za siebie. Niesione były także transparenty z ś.p. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim oraz transparenty z wizerunkami pierwszych od roku 1989 więźniów politycznych Polski.

„GDZIE POLSKA I ZA ILE?”
„CZYJA POLSKA?”
„ MAKE POLISH MEDIA FREE AGAIN”
„ CHCEMY WOLNYCH MEDIÓW”
„DLA CIEBIE POLSKA”
„DO BERLINA, KUNDLU PUTINA!”
„ PIS BUDUJE A TUSK RUJNUJE”
„TUSK DO BUDKI”
„ WOLNOŚĆ ZA TUSKA
JAK ZA RUSKA!”

„ SIENKIEWICZ!
TWÓJ DZIADEK DOSTAŁ NOBLA
TYŚ PO WÓDCE DOSTAŁ JOBLA”

„KONSTYTUCJA”
„PRECZ Z KOMUNĄ”
„ WOLNOŚĆ ZWYCIĘŻY”
„NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ”
„ ZAMACH STANU”
„CHCEMY WOLNYCH MEDIÓW”
„ WOLNE MEDIA”
„SZKODA NASZEJ POLSKI”
„ WOLNOŚĆ SŁOWA”
„ UŚMIECHNIĘTA DYKTATURA”
„WORONICZA TO NIE WIERTNICZA”

„ BODNAR -NIEUKU
NIE JESTEŚ GODNY CZYŚCIĆ
PANU JANOWI PIETRZAKOWI
BUTÓW”

„ KOALICJA NIECZYSTYCH SERC”
„ SOLIDARNI Z KAMIŃSKIM I WĄSIKIEM”
„ TUSKORACJA”
„STOP BEZPRAWIU RZĄDU TUSKA”

„ ZAMKNĄĆ ŁAPÓWKARZY
WOLNOŚĆ BOHATEROM!”

„ TUSK DO BRUKSELI”
„ TUSK DO CELI”
„ RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA”
„JUNTA TUSKA PRACUJE DLA RUSKA”
„BEZCHOŁOWNIA”

„TYGRYSEK OKAZAŁ SIĘ STRUSIEM”
SCHOWAŁ GŁOWĘ W PIASEK ”

Jak ogromną wartość dla Polaków ma każda patriotyczna manifestacja, możemy zrozumieć to po tej z 11 stycznia br. Sprzedawanie Polski za „srebrniki” z UE, to wstyd i hańba. Bo nie kupczy się „pseudorządzie Polski” Ojczyzną i rodakami. KARMA WRACA.

Krystyna Teller

Ewa Michałowska- Walkiewicz

O redakcji:

GALERIA ZDJĘĆ Z MARSZU:

ZOBACZ, jak wyglądał ogromny marsz Polaków w Warszawie (wpolityce.pl)

Fot.:gazeta.pl