„Wpada w ucho”

Utwory Michała i Emila na pierwszych miejscach świętokrzyskich list przebojów

Redakcja Polish News, miała okazję porozmawiać z zespołem „Wpada w ucho”. Jest to najlepszy zespół muzyczny w całym województwie świętokrzyskim. Muzyka jaką wykonuje wspomniany zespół, to muzyka disco dance oraz muzyka elektroniczna.

Rok 2019

Założony w roku 2019 zespół „Wpada w ucho” składa się z dwóch panów. Gdy istnieje taka potrzeba, by w danym utworze zaistniał głos kobiecy, wówczas dokooptowywana jest do zespołu pani, o odpowiednio brzmiącym głosie. Michał Maruszak, gra w zespole na akordeonie oraz też śpiewa napisane przez siebie utwory. Zaś Emil Wójcik, wykonuje muzykę fortepianową oraz gitarową.

Początki były trudne

Początki istnienia zespołu, były bardzo ciężkie- opowiada Michał Maruszak. Trudno było się nam przebić przez dość dobrą konkurencję, która wykonuje taką samą muzykę jak my. Ale nigdy nie poddawaliśmy się z tego względu. Wiara w to, że przecież kiedyś komuś się spodobamy i ktoś na nas zwróci uwagę powodowała, że trwaliśmy w swoim założeniu tworzenia utworów dalej. No i stało się. Mamy już sporą liczbę fanów, którzy licznie przychodzą na nasze koncerty i lubią słuchać tylko naszych utworów- dodaje pan Michał.

Piosenki się podobają

Gdy rozmawiamy z kimś i ten ktoś mówi, że nasze piosenki mu się bardzo podobają, jest to dla nas największa nagroda i motywacja do dalszej pracy- wtrąca Emil Wójcik. Początkowo było nas troje, ale jak to zostało już wcześniej powiedziane nasza wokalistka odeszła od zespołu, kontynuując swoją edukację na studiach wyższych. Gdy do wykonania jakiegoś utworu potrzebny jest głos kobiecy, wówczas zapraszamy do współpracy jedną panią, która jest już osobą sprawdzoną w naszym zespole- kończy swoją wypowiedź pan Emil.

Wszyscy kochają „Głupią”

Najbardziej cenionym utworem zespołu „Wpada w ucho”, jest „Głupia”. Jest ten utwór znany zarówno w kręgach młodzieżowych dyskotek, jak też i potańcówek dla osób starszych. Jednak pierwszym utworem z jakim „Wpada w ucho” wystartował w muzyczny świat, jest utwór zatytułowany „Miłość”. Odbiega on od zwyczajowości utworów disco polo, ale swoim brzmieniem dodaje pewnego rodzaju świeżości muzycznej, zarówno podczas słuchania jak też i tańcząc go na parkiecie. Jednak największą popularność zyskał sobie utwór najczęściej słuchany na kanale you tube, który nosi tytuł „Cała płonę”. Jest to typowy przykład utworu disco polo, który tak chętnie wykonywany jest we współczesnym świecie muzycznym. Nie można w tym miejscu nie wymienić utworu noszącego tytuł „Jesteś taka”, który z kolei cieszy się świetnym teledyskiem, a przy okazji zabaw dyskotekowych dobrze się go tańczy.

Oglądając telewizję

Utwory zespołu „Wpada w ucho”, możemy łatwo znaleźć na kanale you tube, Disco Polo Music oraz Polo tv. Nie tylko możemy się wówczas delektować wesołą i fajną muzyką wcześniej wymienionych utworów zespołu „Wpada w ucho”. Bardzo emocjonalny utwór noszący tytuł „Ta moja miłość”, wprowadza nas w świat zadumy i refleksji nad tym najpiękniejszym uczuciem na świecie.

Redakcja Polish News, bardzo dziękuje panom Michałowi i Emilowi, za opowiedzenie nam trochę o swoim zespole i cudownej muzyce, którą tworzą.

Ewa Michałowska -Walkiewicz