Wrocławscy Giganci zagrają w lidze… czeskiej.

Giants

 

Giants Po raz pierwszy, będący następcami wrocławskich The Crew, Giganci zagrali w czeskiej lidze w 2006 roku, gdy futbol amerykański w naszym kraju dopiero raczkował. Jedno zwycięstwo w pięciu meczach pozwoliło wrocławianom zająć 4. miejsce w drugiej klasie rozgrywkowej.

 

W tym roku Giants zagrają w najwyższej z trzech dywizji ligi czeskiej. Rywalami wrocławian, będzie miedzy innymi, bardzo mocna drużyna Prague Black Hawks. Z tym klubem, 5 lub 6 maja we Wrocławiu Giganci zagrają w swoim drugim meczu grupowym w ramach EFAF Cup. Wcześniej, 21 lub 22 kwietnia, w Kopenhadze drużyna w województwa dolnośląskiego stanie w szranki z Søllerød Gold Diggers.

 

– Powrót na europejską arenę jest dla nas dużym wyzwaniem. Ambicje mamy bardzo duże, zweryfikują je mecze grupowe. Gra w lidze czeskiej jest dla naszych zawodników nie lada wyzwaniem i mam nadzieję, że z korzyścią zarówno organizacyjną i sportową – zapowiada Jakub Głogowski, wiceprezes Gigantów.

 

W sezonie 2012 nastąpi reorganizacja struktury PLFA. Utworzona została futbolowa ekstraklasa w której udział wezmą czołowe polskie kluby. Rozgrywki ekstraklasy organizowane są pod egidą Stowarzyszenia Polski Związek Futbolu Amerykańskiego – członka EFAF i Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF). W związku z niespełnieniem wymagań finansowych potrzebnych do udziału w futbolowej ekstraklasie Giganci w tym roku nie wystąpią w jej rozgrywkach.

 

– Z racji tego, że futbol amerykański jest nadal dyscypliną bardzo młodą i walczącą o swoje miejsce na polskim firmamencie sportowym, zdaję sobie sprawę, że pozyskiwanie środków na działalność klubów jest trudne. Przełomem w tej kwestii może być tegoroczny VII SuperFinał, który zostanie rozegrany 15 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie- komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA.

 

Druga drużyna wrocławskich Gigantów wystąpi w organizowanych w ramach PLFA rozgrywkach futbolu ośmioosobowego. Start zmagań w „ósemkach” planowany jest na sierpień br.

 

Więcej informacji o lidze czeskiej: www.caaf.cz

Więcej informacji o lidze polskiej: www.pzfa.pl