Wystawa rękodzieła artystycznego w Stąporkowie

SONY DSC

Podziwiając różne kolorowe cudeńka

Redakcja Polish News, została zaproszona do Stąporkowa, ponieważ w tamtejszym Domu Kultury, wystawiane były prace artystyczne wielu okolicznych twórców. Tutaj można było zatem znaleźć mnóstwo kolorowych i oryginalnych drobiazgów, które świetnie stanowiły ozdoby na okres bożonarodzeniowy. Szczególną uwagę zwróciły prace pani Ani Matejszczak ze Skarżyska -Kamiennej.

Można tu znaleźć

Na wspomnianej wystawie, znaleźć można było świąteczne ozdoby, wyroby rękodzielnicze, artystyczne, w których prym wiodły obrazy. Odwiedzając takie kolorowe wystawy, zwracamy zawsze szczególną uwagę na białego aniołka, który najczęściej wykonany jest na szydełku oraz na barwne obrazy, które zatrzymały w sobie odrobinę lata.

Jarmark bożonarodzeniowy

Wspomniana wystawa mająca miejsce w Stąporkowie, swoim wyglądem i przesłaniem, nawiązywała do jarmarku bożonarodzeniowego, który kusił kupujących kolorami i wyglądem prezentowanych cudeniek. Historia pierwszych jarmarków bożonarodzeniowych sięga w Niemczech końca XIV, a w Austrii końca XIII wieku. Znajdują się na nim głównie ozdoby świąteczne, a także w szerokiej gamie wyroby rękodzielnicze, które stanowią okazały prezent pod choinkę. Jarmarkom takim towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, ze śpiewem kolęd i jasełkami w roli głównej. Takie występy miały też miejsce w Domu Kultury w Stąporkowie.

Każde Boże Narodzenie jest piękne i urocze. Zaś atmosfera wspomnianej wystawy, napędziła oglądającym szczególnego klimatu na długo przed świętami. Barwne kwiaty uchwycone przez Annę Matejszczak na jej obrazach, dodawały ciepła tym grudniowym, mroźnym dniom.

Ewa Michałowska – Walkiewicz