Z wizytą w Iwoniczu- Zdroju

Kwietnik i klomby

Klomb to inaczej ogród kwiatowy. Jest on różnego kształtu i wielkości. Kwietniki są ozdobą większych i mniejszych ogrodów, parków a często się też zdarza, że upiększają one wejścia do budynków. W celu podziwiania różnego rodzaju klombów i kwiatowych rabat, redakcja Polish News udała się do Iwonicza- Zdroju.

Można zobaczyć…

Wśród roślin na kwietniku można spotkać nie tylko rośliny kwiatowe, ale także rośliny trawiaste i niektóre krzewy. Zależnie od poziomu wiedzy ogrodnika można uzyskać różne efekty, takie jak dla przykładu ciągłe kwitnienie roślin na klombie, mimo zmian pór roku. Rośliny do kwietnika można dobierać na wiele sposobów, według wzrostu, kształtu liści, koloru kwiatów, okresu kwitnienia, a nawet zapachu

Piękne rośliny ozdobne

W celu uzyskania określonych efektów, należy wybierać do rabaty kwietnej, rośliny określonego typu. Na stanowisku kamienistym powinien powstać skalniak z niskimi roślinami na przykład płożącymi. Niektóre zaś grody, mogą zawierać rośliny miododajne, lecznicze lub wodne. Ogrody francuskie, mogły zawsze pochwalić się piękną altaną, w której co wieczór rozbrzmiewała muzyka. Przy ogrodach powstawały oranżerie lub rosaria, by tam na przykład delektować się pyszną kawą ze kawałkami zasuszonych pomarańczy.


Redakcja Polish News, została zaproszona przez pana Ireneusza Magiągowskiego do Iwonicza- Zdroju, by tam pooglądać klomby kwietne, ogrody francuskie i rabaty dywanowe.

Ewa Michałowska – Walkiewicz