Zbigniew Kaczyński marszałkiem z Maspeth

 

Zbigniew Kaczyński, znany działacz oraz wokalista zespołu The Masters poprowadzi Polonię z Maspeth Piątą Aleją podczas październikowej Parady Pułaskiego. Będzie mu towarzyszyła Paulina Nowakowski, tegoroczna Miss Polonii oraz Izabela Świerzawska – mała Miss Polonii tej dzielnicy.

Zbigniew Kaczyński przyjmuje szarfę marszałkowską z rąk ks. kanonika dr. Witolda Mroziewskiego, proboszcza parafii św. Krzyża na Maspeth
Foto: Basia Sala-Maślanka

W sobotę, podczas zabawy zorganizowanej w sali przy parafii św. Krzyża na Maspeth, po raz pierwszy oficjalnie został zaprezentowany nowy marszałek tej dzielnicy, wybrano także tegoroczne najładniejsze dziewczyny – Miss Polonii oraz mała Miss Polonii.

Decyzją komitetu parafialnego, odpowiedzialnego za wybór przedstawiciela, który będzie przewodził dywizji z Maspeth podczas tegorocznej Parady Pułaskiego, marszałkiem Maspeth został Zbigniew Kaczyński. Jest on znanym wśród Polonii aktywnym działaczem parafii św. Krzyża, a także muzykiem i wokalistą zespołu The Masters, który bardzo często zapewnia oprawę muzyczną podczas różnych imprez i pikników organizowanych na Maspeth.
Zbigniew Kaczyński, dla którego, jak podkreślił, „pełnienie funkcji marszałka Parady Pułaskiego to wielki zaszczyt”, otrzymał specjalną szarfę z rąk ks. kanonika dr. Witolda Mroziewskiego, proboszcza parafii św. Krzyża oraz Wandy Czajki, ubiegłorocznej marszałek Parady Pułaskiego z Maspeth.

W rozmowie z „Nowym Dziennikiem” Kaczyński zaznaczył, że dla wszystkich mieszkańców Maspeth październikowe święto Polonii jest bardzo ważne i w związku z tym zawsze stanowią oni liczną reprezentację na Piątej Alei.

„Mieszkańców Maspeth nie trzeba specjalnie namawiać do udziału w paradzie, bowiem każdego roku jadą stąd cztery autobusy wypełnione ludźmi, ale będę robił wszystko, żeby w tym roku było ich pięć – podkreślił Kaczyński. – Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że przygotowuję specjalną atrakcję na tegoroczną paradę, związaną z marszałkiem. Będzie to coś niepowtarzalnego i związanego z czasami wielkiego przywództwa marszałkowskiego w Polsce”.
W trakcie sobotniej imprezy zostały także zorganizowane wybory Miss Polonii Maspeth w dwóch kategoriach wiekowych. Do udziału w konkursie na tzw. małą Miss Polonii zgłosiły się cztery dziewczynki, natomiast w starszej grupie wiekowej startowało pięć kandydatek.

 

Paulina Nowakowski, Miss Polonii Maspeth na rok 2014
Foto: Basia Sala-Maślanka

Najładniejszą i zarazem najsympatyczniejszą dziewczyną okazała się szesnastoletnia Paulina Nowakowski, uczennica 11. klasy Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. bł. Jana Pawła II na Maspeth, która otrzymała zarówno tytuł Miss Polonii Maspeth na rok 2014 oraz tytuł Miss Publiczności. Jest ona znana wśród Polonii – jako młoda wokalistka – z licznych występów artystycznych, podczas różnych imprez. Z kolei tytuł małej Miss Polonii zdobyła Izabela Świerzawska.

Wszystkie uczestniczki wyborów Miss obu kategorii otrzymały upominki, a także zaproszenie do uczestnictwa w reprezentacji Maspeth podczas Parady Pułaskiego.

Autor: WueM
Źrodło:
http://www.dziennik.com/