Zdrowa i promienna skóra – terapie wspierające jej regenerację w okresie jesiennym

Jesień jest doskonałym momentem, aby zadbać o kondycję skóry, przywracając jej młodzieńczy wygląd i witalność. Zabiegi regenerujące w tym sezonie mogą wzmocnić naturalną ochronną barierę naszej skóry oraz przygotować ją na wyzwania, które niesie nadchodząca zima. Jakie konkretne zabiegi medyczne warto teraz rozważyć, aby nasza skóra była przygotowana na niskie temperatury?

Aminokwasowa terapia zastępcza

Aminokwasy są budulcowymi składnikami białek, które odgrywają kluczową rolę w regeneracji skóry. Z wiekiem i pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, stres czy zanieczyszczenie środowiska, produkcja naturalnych aminokwasów w skórze może ulec zmniejszeniu. To z kolei prowadzi do utraty elastyczności, jędrności oraz pojawienia się zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry.

Terapia aminokwasowa zastępcza jest zabiegiem, który polega na dostarczaniu skórze niezbędnych składników w celu wspierania procesów naprawczych i odbudowy. Dzięki terapii skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Zabieg przynosi też spektakularne efekty w leczeniu blizn, rozstępów czy wiotkości skóry. To doskonała metoda na odżywienie skóry, szczególnie w jesień, kiedy narażona jest na działanie chłodnego i suchego powietrza.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to kolejny przełom w dziedzinie pielęgnacji skóry. Zawierają składniki aktywne, które stymulują procesy naprawcze w skórze, takie jak produkcja kolagenu i elastyny.
W efekcie dochodzi do głębokiej odbudowy i stymulacji (uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry). Dzięki temu następuje spłycenie zmarszczek, a sama skóra staje się bardziej jędrna
i elastyczna.

Terapie stymulujące skórę są odpowiednim wyborem spośród zabiegów dedykowanych na jesień. Pomagają w odbudowie po okresie letnim, kiedy skóra była narażona na słońce i inne czynniki zewnętrzne. Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, jednak warto wykonać serię zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wprowadzeniu aktywnych substancji odżywczych za pomocą cienkich igieł. Wykorzystuje się w nim dobroczynne działanie dwóch czynników: mechanicznego oraz farmakologicznego. Stymulacja mechaniczna za pomocą igły wywołuje kaskadę reakcji naprawczych. Podany preparat w zależności od zastosowanej substancji nawilża, pobudza

procesy regeneracji i przebudowy skóry. To skuteczna metoda na dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych, które pomagają w regeneracji i nawilżeniu. Eksperci kliniki medycyny estetycznej Drzazga Clinic, rekomendują zabieg na jesień, gdy skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji i nawilżenia po letnich miesiącach.

Jesień to doskonały czas na zainwestowanie w odżywienie i pielęgnację skóry. Aminokwasowa terapia zastępcza, stymulatory tkankowe i mezoterapia igłowa to innowacyjne zabiegi, które pomogą uzyskać zdrowszą, bardziej promienną skórę.

Więcej informacji na: https://drzazgaclinic.pl/

Drzazga Clinic to klinika laseroterapii i medycyny estetycznej w Chorzowie. Zespół tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów.