„Zdrowo Zakręceni”

Zdrowo Zakręceni”

Reprezentacyjny zespół miasta Skarżyska-Kamiennej

Zespół Zdrowo Zakręceni, został powołany do istnienia w maju 2023 roku, oczywiście w Skarżysku-Kamiennej. Jego inicjatorem był Mirosław Pardela. Skupia on w swoich szeregach artystów pełnych pasji, a przede wszystkim kochających sztukę ludzi. Wykonują oni bardzo często piosenki autorskie, ale też i covery znanych utworów.

Starannie przygotowani

Zawsze bardzo starannie przygotowują oni swój program, który stanowią dla przykładu utwory poezji śpiewanej, są to też pastorałki, piosenki folkowe i cygańskie, a także przepiękne utwory retro. Kilka osób z zespołu Zdrowo Zakręceni, jest członkami Grupy Literackiej Wiklina z miasta Skarżyska- Kamiennej. Większość ze wspomnianego zespołu jest też członkami chóru Sursum Corda, we wspomnianym mieście. Kilka osób zespołu Zdrowo Zakręceni, komponuje swoją muzykę do piosenek autorskich. Prezentując na scenie wspomniane utwory, zespół Zdrowo Zakręceni, świetnie bawi odbiorców i przenosi ich w czasy na przykład dwudziestolecia międzywojennego.

Cóż to był za okres…

Okres dwudziestolecia międzywojennego, jak wszyscy wiemy stanowi istną skarbnicę polskiej muzyki. Piosenki powstałe we wspomnianym czasie, niejednokrotnie wiązały się z filmem, przedstawianym na srebrnym ekranie. Były one tworzone po to, by móc je wykorzystać gdy grana była dana scena filmowa. Ale jak się okazało, są one ponadczasowe. Ich wykonanie przez Zdrowo Zakręconych, ma ich współczesny przekaz do widza i co się okazało, są one zawsze aktualne. Piosenki te do dziś, są prawdziwymi szlagierami, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki.

Prawdziwa sztuka

To właśnie te piosenki, stanowią i stanowiły kiedyś prawdziwą sztukę, którą artyści ze Zdrowo Zakręconych w sposób iście mistrzowski potrafią wykonać. A widzowie rzecz jasna …. „powrócili jak za dawnych lat…w zaczarowany bajek świat”…. Muzyka okresu międzywojnia była zawsze niezwykle emocjonalna, wyrażała ona sobą stan duszy artysty jak też i autora tekstu. Zdrowo Zakręceni, jak stoją przed mikrofonem to jednak nie tylko skarżyscy śpiewacy, to prawdziwi nośnicy czasu, który tak naprawdę jest nieśmiertelny.

Epokowe stroje

Cudowne stroje Zdrowo Zakręconych, oczywiście nawiązujące do epoki dwudziestolecia międzywojennego, ale i nie tylko nie mają sobie równych. Artyzm z jakim skarżyscy artyści śpiewają prezentowane utwory, jest na najwyższym poziomie.

To właśnie z tym zespołem można nie tylko… „nocami w gwiazdy spoglądać”….

Ewa Michałowska- Walkiewicz