Zlot Panów Twardowskich w Krakowie

Pan Twardowski

 Badania dowodzą, że na ziemi mieszka obecnie co najmniej osiem tysięcy Twardowskich. Choć nie potwierdzono tego naukowo, jeden z całą pewnością przebywa na księżycu.

Z myślą o udowodnieniu tej tezy postanowiliśmy przygotować dla Twardowskich Zlot.

Pan Twardowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczymy, że zachęcony naszym zaproszeniem najprawdziwszy Pan Twardowski zleci z księżyca i 27 czerwca przyłączy się do swoich potomków i fanów, opowiadając prawdziwą historię swojego życia, dementując plotki i ucząc nas wszystkich jak uchronić się przed diabłem.

  

Krakow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy Pan Twardowski, który przyjechał  z Ksieżyca 2 klasą PKP!!

Krakowskie Podgórze to miejsce silnie związane z Panem Twardowskim. Liczne legendy głoszą, że to właśnie tu, a konkretnie w Parku Bednarskiego, mieściła się Szkoła Magii i Czarnoksięstwa Mistrza Jana. Nawet jeśli po Szkole nie pozostał ni ślad – a nie wiemy tego na pewno i postaramy się ślady odnaleźć – czarodziejski klimat jest tu obecny o każdej porze dnia i nocy. To także spróbujemy niniejszą imprezą wspólnie udowodnić.

 Podgorze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Powitanie Pana Twardowskiego

Zachęcamy do przybycia na Zlot wszystkich, którzy czują się potomkami spuścizny po Mistrzu. Uczynicie nam tym wielki zaszczyt, a sobie sprawicie radość i naukę, która niezapomnianą zostać może po wsze czasy:)

Zespół PODGORZE.PL
http://twardowscy.podgorze.pl/index.html

 

Twardowski w Krakowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tradycyjne powitanie Pana Twardowskiego chlebem i solą.

Foto: Bogdan Wereszczyński

Program. 27 czerwca 2009
Część 1 – Park Bednarskiego, ul. Parkowa

13:00
Pan Twardowski – Historya z kogutem związana – widowisko plenerowe na podstawie ballady Adama Mickiewicza
Zapraszamy na angażujący widownię spektakl plenerowy w malowniczym Parku Bednarskiego, gdzie, jak głosi legenda, Mistrz Twardowski prowadził swoją Szkołę Magii i Czarnoksięstwa. Poznamy historię Mistrza Jana, rozwikłamy zagadki paktu z diabłem, znajdziemy Mistrzowi żonę i spróbujemy go uratować przed wiecznym potępieniem. Skaliste złomy ścian parku rozebrzmieją Uwerturą Faustowską Richarda Wagnera. Widowisko przygotuje i wykona Teatr Otwarty.

14:00
Gry i konkursy
Zapraszamy Twardowskich oraz Resztę Świata do wspólnej zabawy. Wyłonimy najlepszego Twardowskiego, czy to prawdziwego, czy przyłatanego. Konkurencji będzie wiele, a wykazać się będzie można strojem, siłą, wiedzą, sprytem, zalotnością, wytrzymałością, odwagą i refleksem. Główną nagrodę – działkę na księżycu – a także nagrody pomocnicze: pamiątkowe cyrografy, koszulki i jaśki (Twardowskie!) wygrać będzie można m.in. w konkursach na:
Najlepsze Przebranie
Najlepsze Zaklęcie
Przeciąganie liny z Diabłem
Zaloty do Pani Twardowskiej
Pogoń za Kogutem
Picie Czarodziejskich Eliksirów

15:00
Pamiątkowe zdjęcie uczestników

Podczas trwania imprezy powstawać będzie Drzewo Genealogiczne Klanu Twardowskich a na zakończenie zaprosimy uczestników do wspólnego zdjęcia. Dystrybucja zdjęcia drogą elektroniczną przez stronę: twardowscy.podgorze.pl

Część 2 – start: Kinoteatr Wrzos, ul. Zamoyskiego 50
17:00
Wystawa exlibrisów z Panem Twardowskim – zwiedzanie ekspozycji .

Znajdziecie tu znaki upamiętniające pełne przygód życie Twardowskiego, pojawia się na nich także małżonka wielkiego krakowianina. Ekslibrisy dedykowane są też osobom noszącym to sławne nazwisko, a wśród nich znakomitemu poecie, księdzu o imieniu Jan.
Wystawę przygotowała Galeria Ekslibrisu Domu Kultury „Podgórze” w Krakowie.

17:30
„Pan Twardowski” (1936) – pokaz filmu
Szlachcic Twardowski pędzi spokojny żywot w swych dobrach, uczciwie i sprawiedliwie traktując swoich poddanych. Pewnej nocy, podczas burzy, w jego dworze zjawia się wysłannik piekieł i roztacza przed nim uroki światowego życia. Za jego namową Twardowski udaje się do Krakowa, do alchemika Marcina, który – według czarcich zapewnień – da szlachcicowi moc panowania nad światem i pomoże zgłębić tajemnicę życia i śmierci. W Krakowie Twardowski poznaje też piękna Netę, żądną bogactw szlachciankę, i zakochuje się w niej. Neta zgadza się go poślubić pod warunkiem, że obsypie ją złotem.
reżyseria: Henryk Szaro, scenariusz: Wacław Gąsiorowski, Anatol Stern, zdjęcia: Seweryn Steinwurzel, muzyka: Jan Maklakiewicz, obsada: Franciszek Brodnie-wicz, Kazimierz Junosza-Stępowski, Maria Bogda.

19:00
Spacer śladami Mistrza Twardowskiego

Z kinoteatru Wrzos udamy się na wycieczkę po najciekawszych i najbardziej tajemniczych zakątkach Podgórza. Wskażemy miejsca, w których mogły rozegrać się legendarne wydarzenia z życia Mistrza Jana. Chętnych oprowadzi przewodniczka Elżbieta Lang.

21:00
Planowany koniec Zlotu – przejście do ew. części nieoficjalnej:)