Alternatywna historia Polski z udziałem nowoczesnej broni Premiera www.1939.com.pl

Co by było, gdyby w kampanii wrześniowej 1939 roku doborowy batalion NATO, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt dostępny w XXI wieku oraz wiedzę na temat losów wojny, stawił czoło hitlerowskiej nawałnicy? Czy taka interwencja miałaby decydujący wpływ na historię, a może losy Polski, Europy i świata potoczyłyby się jak dotychczas? Autor bestselleru sprzed lat powraca ze wznowioną i ulepszoną odsłoną powieści www.1939.com.pl, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom historii i teorii spiskowych, a ze względu na skrupulatne opisy uzbrojenia zwróci uwagę pasjonatów militariów oraz gier wojennych, fabularnych i RPG. Premiera książki Wydawnictwa Skarpa Warszawska już 17 maja!

1 września 1939 roku niemieckie wojska bestialsko zaatakowały Polskę, co doprowadziło do eskalacji konfliktu na skalę globalną. Wydarzenia z tego okresu miały ogromny wpływ na światową historię, a sam rok 1939 stał się symbolem agresji i tragedii, która naznaczyła kolejnych 6 lat ludzi na całym świecie. Jednym z pierwszych starć wojsk była bitwa pod Mokrą, do udziału w której swoich bohaterów postanowił wysłać Marcin Ciszewski, autor tej bestellerowej powieści sensacyjnej przeplatanej elementami science-fiction o szczególnym tytule www.1939.com.pl. Wznowienie kolejnych części serii już wkrótce!

Oszukać przeznaczenie…

Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.

Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec i próbuje oszukać przeznaczenie…

Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich przodków, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. Wizja zniszczeń, obozów zagłady i cierpienia całych narodów nie pozwala mu jednak zaniechać działań. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.

Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna, której skutki nie pozostaną obojętne na losy świata. Jak wyglądać będzie alternatywna rzeczywistość wykreowana przez podpułkownika Grobickiego i jego ludzi? Czy da się spełnić odwieczny sen o władzy nad rzeczywistością czy jednak losem świata rządzi niemożliwe do uniknięcia fatum?

Wznowiona, uzupełniona wersja książki dostępna już jest na stronie wydawcy:

https://inbook.pl/www-1939-com-pl,id169310.html

Marcin Ciszewski jest absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją historia najnowsza. Od lat, choć nie uprawia już historii zawodowo, pasjonuje się przebiegiem II Wojny Światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Kampanii Wrześniowej. Swoją karierę zaczynał jako dziennikarz w Trójce Polskiego Radia. Grał na basie w zespołach, z którymi występował na festiwalach m.in. w Opolu. Dużą część swojego życia poświęcił pracy w branży deweloperskiej. Jego cykl książek WWW stał się hitem wśród miłośników niekonwencjonalnych powieści wojennych.

Łączny nakład sprzedanych książek i audiobooków Marcina Ciszewskiego sięga już blisko 750 tysięcy egzemplarzy.