Darmowy listopad

Polish News na Zamku Królewskim w Warszawie

Zgodnie z tradycją przez cały miesiąc listopad, po raz kolejny można było za darmo zwiedzić pielesze Zamku Królewskiego w Warszawie. Akcja ta zorganizowana jest pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Redakcja Polish News, również wybrała się w tym celu do Warszawy.

Trasa Królewska

Od wtorku do niedzieli proponowane jest darmowe zwiedzanie Trasy Królewskiej w tym: Apartamentu Wielkiego i Królewskiego, Sal Sejmowych oraz wystawy zatytułowanej „Pocztówki z widokiem na Zamek”. Proponowane jest także obejrzenie obrazu Tycjana „Portret młodzieńca”.

U Księcia Wodza

W tym roku zobaczyć można także Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego w tak zwanym Pałacu Pod Blachą. W nim to można podziwiać obrazy tak zwanej Wielkiej Trójki, czyli malarzy: François Gérarda, Horace’a Verneta oraz Téodore’a Géricaulta.

W Apartamencie Wielkim

Apartament Wielki, to oczywiście sale reprezentacyjne, a w tym sala posiedzeń Rady Nieustającej, pierwszego w Naszym Kraju stałego rządu, złożonego z króla oraz z 18 senatorów, no i oczywiście 18 posłów. Sala Wielka, to znaczące dla każdego Polaka miejsce ceremonii dworskich i zgromadzeń narodowych oraz miejsce wielkich uczt, balów, koncertów i przedstawień teatralnych.

Redakcja Polish News, bardzo dziękuje za zwiedzenie Zamku Królewskiego w Warszawie.

Ewa Michałowska -Walkiewicz