Efektowna końcówka sezonu „Cats”.

football

Drużyna z Madison – Badgers, klsyfikowana była w uiegłym tygodniu w eksluzywnej grupie BCS Top 25 na 16 miejscu. Oprócz Illinois, Wisconsin to najstarszy rywal NU w Big Ten. Rywalizacja sięga 1890 roku. W sobotę został rozegrany 93 mecz pomiędzy tymi drużynami (49 w Evanston). Badgers reprezentują University of Wisconsin z siedzibą w Madison. Uniwersytet ten został założony w 1848 roku. Aktualnie ma zarejestrowanych 29153 studentów. Badgers mają piękny stadion – Camp Randall Stadium, który może pomieścić 80321 widzów.

football

QB M. Kafka i WR Z. Markshausen podczas pomeczowej konferencj

Sobotnia konfrontacja rozegrana została przy ładnej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie. Był to ostatni mecz sezonu regularnego dla Wildcats. Wszystko zaczęło się pomyślnie dla gospodarzy gdyż już na początku spotkania zdobyli przyłożenie (Brewer złapał 26 jardowe podanie Kafki) a po I kwarcie prowadzili już 10:0. Dominacja Wildcats rozciągnęła się na II część spotkania.

NU

Kolejne przyłożenie zdobył Brewer a do dobrej gry kolegi przystosował się WR Stewart, zdobywając touchdown po 38 jardowym podaniu od…WR Markshausena. To była ciekawa akcja gospodarzy. QB Kafka podał do WR Markshausena (w szerz boiska) a ten prostopadłym podaniem zatrudnił młodszego kolegę z ofensywy. Na konferencji prasowej dziennikarze podśmiewali się z Markshausena, że odbiera chleb koledze – rozgrywającemu Kafce. Okazało się, że była to przygotowywana w ostatnim tygodniu zagrywka ofensywy gospodarzy a ten pass TD był pierwszy w historii Markshausena.

Po I połowie wynik brzmiał 27:14 dla NU i goście oraz ich kibice, którzy przybyli licznie na mecz z pobliskiego stanu, byli lekko skonsternowani. Jednak Badgers to solidny team i w II połowie gra się wyrównała. Między innymi świetną akcję powrotną (68 jardów) zakończoną przyłożeniem przeprowadził D. Gilreath. W tej fazie meczu punkty dla NU zdobywał tylko kicker S. Demos, który w sobotę był bezbłędny. Na 10 minut przed końcem spotkania goście doprowadzili do stanu 33:31 i wtedy zaczęła się nerwówka dla wszystkich. IV kwarta to przede wszystkim popisy defensyw obu zespołów ale ostatecznie efektywniejsza okazała się formacja gospodarzy. Przechwyt podania Badgers na 42 sekundy przed końcem meczu w wykonaniu CB Wildcats J. Mabina praktycznie rozstrzygnął o ostatecznym wyniku.

Badgers

Radość kibiców i zawodników Northwestern tuż po zakończonym meczu

Drużyna gospodarzy była w sobotę lepiej zmobilizowana i pełna woli zwycięstwa. Dodatkowo, dla 21 seniorów Wildcats był to ostatni oficjalny mecz na Ryan Field. Z całego kraju zjechały się ich rodziny, przyjaciele, kibice. Na pewno ten fakt również zmotywował zawodników gospodarzy. Mówili o tym na konferencji prasowej, podkreślił to także trener Pat Fitzgerald. Ten ostatni stwierdził również, iż MVP ofensywnym Big ten bieżącego sezonu powinien zostać QB M. Kafka. W sobotę Kafka rzucił 26 celnych podań (40 prób) na odległość 326 jardów; 2 zakończyły się przyłożeniami.

Wildcats

Dla Wisconsin sezon regularny jeszcze nie zakończył się. 5  grudnia czeka ich jeszcze mecz na Hawajach z drużyną miejscowego uniwersytetu.Nie będę dziś spekulował na temat udziału Northwestern w meczu Bowl. Wiadomo, że wezmą w nim udział i nie będzie to Bowl o drugorzędnym znaczeniu. Który, gdzie i z kim? Poczekajmy na oficjalne oświadczenia władz BCS.