EksportujLegalnie.pl

 

Nowy serwis EksportujLegalnie.pl skierowany jest do polskich przedsiębiorców sprzedających swoje produkty do USA lub planujących rozpoczęcie eksportu na ten rynek. Witryna zawiera informacje na temat regulacji prawnych, które mogą wpłynąć na ograniczenie dostępu do amerykańskiego rynku.

 Serwis EksportujLegalnie.pl umożliwia zapoznanie się z informacjami na temat nowych regulacji dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji (Unfair Competition Act –  UCA). Dzięki wskazówkom dostępnym w serwisie, polskie przedsiębiorstwa mogą skutecznie przygotować się do nowych wymogów stawianych im przez amerykańskie przepisy.

Nowe przepisy obligują amerykańskie firmy do wystąpienia do swoich zagranicznych partnerów handlowych o gwarancje nienaruszania praw autorskich do oprogramowania, które jest wykorzystywane w poszczególnych etapach produkcji i sprzedaży produktów eksportowanych na rynek USA. – Korzystanie z nielegalnego oprogramowania nie jest już teraz zagrożone tylko i wyłącznie sankcjami karnymi, ale wprost może doprowadzić do wymiernych strat biznesowych oraz zamyka drogę ekspansji na zagraniczne rynki – podkreśla Mieczysław Bąk, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji na temat nowych regulacji oraz możliwości uniknięcia negatywnych konsekwencji dostępnych jest na stronie www.EksportujLegalnie.pl. Partnerami serwisu są: Krajowa Izba Gospodarcza, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Deloitte i LOG System – Centrum Zarządzania Zasobami.