Kolarze amatorzy dla dzieci

W ramach porozumienia stron Bank BGŻ został sponsorem głównym Tour de Pologne Amatorów. W trakcie spotkania zaprezentowano również trasę tegorocznego wyścigu amatorów, który wystartuje 2 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

 Lang Team jako organizator wyścigu zobowiązał się do przekazania części wpisowego każdego zawodnika na rzecz wsparcia finansowego fundacji Akogo? Ostateczna kwota przekazana fundacji uzależniona jest od frekwencji w zawodach. Każda osoba rejestrująca się do wyścigu wpłaca wpisowe, z którego 10 zł zostanie przeznaczone na potrzeby fundacji.

 Amatorzy jak zawodowcy

 2 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się już czwarta edycja wyścigu, który towarzyszy zawodowemu Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze będą mieli do pokonania dystans 38 kilometrów z licznymi wzniesieniami i słynnym podjazdem na Gliczarów. Start oraz meta zorganizowane będą przy BUKOVINA Terma Hotel Spa.

 – Udział w tych zawodach to nie tylko rywalizacja między miłośnikami kolarstwa szosowego, ale przede wszystkim walka z samym sobą – dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Dla wszystkich kolarzy, którzy wystartują w Tour de Pologne Amatorów z pewnością tegoroczna trasa będzie wyzwaniem. – mówi Czesław Lang, dyrektor Lang Team, który jest organizatorem zawodów.

 Zawodnicy, którzy staną na starcie Tour de Pologne Amatorów to miłośnicy kolarstwa szosowego, ale w większości osoby, które rekreacyjnie uprawiają tę dyscyplinę. Mimo to podczas tegorocznej edycji będą traktowani jak zawodowcy. Podobnie jak kolarze z grup World Tour amatorzy pojadą tą samą, profesjonalnie zabezpieczoną trasą, a zwycięzcy będą poddani kontroli antydopingowej. W tym roku wprowadzona zostaną dwie klasyfikacje indywidualne: dla amatorów, zawodników licencjonowanych oraz klasyfikacja drużynowa.

 – Zależy nam na tym, aby promować postawę fair play, która leży u podstaw kolarstwa szosowego. Dzięki wprowadzaniu kontroli również w zawodach dla amatorów, możemy skuteczniej szerzyć ideę czystej rywalizacji, która szanuje wysiłek i trud podjęty przez zawodników, przygotowujących się do startu – wyjaśnia Ryszard Szurkowski.

 Zawodom będzie towarzyszył wielki piknik kolarski, podczas którego kibice będą mogli skorzystać z licznych rowerowych atrakcji i obserwować zmagania sportowców na dużym ekranie. Kilka godzin po amatorach na trasę w Bukowinie Tatrzańskiej wyruszą zawodowcy z cyklu Tour de Pologne UCI World Tour.

 Kocham Rower, pomagam

 Tour de Pologne Amatorów to nie tylko wyścig kolarski, ale także ważna, akcja społeczna wspierania Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? – Co roku na rzecz fundacji przeznaczana jest pewna kwota. W tej edycji już na etapie rejestracji zawodników ustaliliśmy, że 10 zł

z każdego wpisowego będzie przeznaczone na potrzeby funkcjonowania kliniki Budzik. Tym samym każdy uczestnik zawodów Tour de Pologne Amatorów ma swój wymierny wkład w pomoc dla dzieci będących pod opieką Fundacji Akogo? – wyjaśnia Witold Okarma, Wiceprezes Zarządu Banku BGŻ.

 Jeszcze przed startem zawodów na stronie www.tourdepologneamatorow.pl licytowana będzie także oficjalna koszulka kolarska Tour de Pologne Amatorów, która zyska autografy zwycięzców poszczególnych etapów Tour de Pologne UCI World Tour. Osoba, która wylicytuje koszulkę, będzie mogła w niej wystartować w wyścigu. Kopia koszulki znajdzie także swoje miejsce honorowe w klinice Budzik.

 Z każdą kolejną edycją zawodów czuję jak rośnie w uczestnikach przekonanie, że oprócz rywalizacji i dobrej zabawy robią też coś ważnego. W tym roku szczególnie chcemy to podkreślać, ponieważ klinika Budzik jest już gotowa i przygotowujemy się do przyjęcia pierwszych pacjentów. – powiedziała Ewa Błaszczyk, Prezes fundacji Akogo?

 Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznych zawodów Tour de Pologne Amatorów można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: www.tourdepologneamatorow.pl

 Patronaty medialne nad imprezą:

 TVP Sport, Onet.pl, Przegląd Sportowy, Radio Eska, Polska the Times, naszemiasto.pl, s24.pl, bikeworld.pl, Magazyn Rowerowy, kmh24.pl, naszosie.pl, gt-online.pl, pro-cycling.org, bikelife.pl, Rowertour

 Oficjalni Partnerzy:  

 Giant, BUKOVINA Terma Hotel Spa

 Partnerzy wspierający:

 Vitarade, Quest sportswear, Jaguar Eyewear, Studio55, Brunox, Harfa-Harryson.

 Bank BGŻ – Kocham rower

W Banku BGŻ sponsoring ma charakter zaangażowany. Traktowany jest jako wieloletnia inwestycja budująca trwałą przewagę konkurencyjną. Zakłada przy tym aktywne uczestnictwo klientów, pracowników

i partnerów Banku w akcjach sportowych. Sponsoring korporacyjny w Banku BGŻ jest spójny ze strategią biznesową, misją, wizją i wartościami Banku, i jest realizowany na wszystkich poziomach zaangażowania rowerowego.

 Lang Team    

Firma Lang Team jest organizatorem kolarskich imprez sportowych, między innymi: narodowego Tour de Pologne UCI World Tour wyścigu zaliczanego do Kolarskiej Ligi Mistrzów, Tour de Pologne Amatorów, wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne skierowany do dzieci i młodzieży oraz ogólnopolskiego cyklu maratonów Skandia Maraton Lang Team. Lang Team od 16 lat organizuje także elitarne zawody w kolarstwie górskim dla zawodników z licencjami – Grand Prix MTB. Imprezy organizowane przez Lang Team wyróżnia miła atmosfera i profesjonalna organizacja, co powoduje, że uczestnicy mogą poczuć się jak zawodowi kolarze podczas Tour de Pologne.

 Fundacja A kogo?

Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu – dzieciom w śpiączce. Fundacja „AKOGO?”, założona w 2002 r. przez Ewę Błaszczyk i ks. Wojciecha Drozdowicza, prowadzi działalność społeczno-edukacyjną, zajmując się problematyką schorzeń dzieci po ciężkich urazach mózgu. Głównym celem naszych działań jest aktualnie uruchomienie kliniki-wzorca „Budzik”, przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

 Źródło i zdjęcie:www.tourdepologneamatorow.pl