Kto gruby a kto chudy – znak Wagi

WAGA znak powietrzny – towarzyski, poszukujący harmonii, równowagi i chociaż na ogół jest pełna radości życia, popada czasem w nagłą niezrozumiałą dla otoczenia depresję. Dzieje się tak, za sprawą ponurego Saturna, który potrafi zmienić radość Wagi w smutek.

Waga, miewa czasem kłopoty z zachowianiem nienagannej figury. Nie przepada za sportem, na stressy reaguje nawykowym jedzeniem.

Szczególnie wrażliwym punktem organizmu są nerki i jej delikatna skóra. Ma też predyspozycję do chorób pęcherza, może dokuczać jej żołądek i mieć powiększone węzły chłonne. W późniejszym wieku czasem u Wagi ujawnia się cukrzyca.

Z tego względu w jadłospisie Wagi nie powinno być ostrych przypraw, kawy , alkoholu I mocnej herbaty, kapusty, kalafiorów, jaj, żółtych i zgliwiałych serów.

Dla Wagi wskazane są warzywa, chude białe mięso, owoce morza, ryby, a z owoców- brzoskwinie, grejpfruty, porzeczki ( białe, czarne i czerwone) agrest, morele.

Opiekuńcza Wenus obdarowała Wagę ogromnym bukietem roślin o delikatnym działaniu z których powinna korzystać: melisą, lilią, malwą, macierzanką fijołkiem.
Przyprawy wskazane dla Wagi to: cynamon i owoce jałowca.

Bardzo często Waga miewa bóle głowy.

Jeśli dopadnie Wagę migrena, powinna zalać łyżeczkę werbeny ( (Verbena simplex) .
Po 15 minutach odcedzić napar I posłodzić 1 łyżeczką miodu najlepiej akacjowego .
Herbatkę należy pić 2x dziennie.

Dlaczego miód akacjowy?

Dlatego, że miód akacjowy zawiera dużą ilość cukrów prostych, jest polecany przy zwiększonej aktywności naszego mózgu, zmęczeniu fizycznym, psychicznym i osłabieniu organizmu. Wykazuje działanie uspokajające, pomaga w walce z bezsennością.
Werbena jest wskazana także przy leczeniu kamieni nerkowych.

Aby każda dieta, którą Waga zastosuje była dla niej bardziej skuteczna, musi ćwiczyć odech, dużo ruszać się na świeżym powietrzu, gimnastykować przy muzyce i tańczyć ile się da.

Opr. Krystyna Teller