Międzynarodowy Filantropijny Piknik Polo – Dia Del Colono Polaco’23

SK: Międzynarodowy Filantropijny Piknik Polo - Dia Del Colono Polaco'23, , fot. Kurnikowski/AKPA
 Międzynarodowy Filantropijny Piknik Polo – Dia Del Colono Polaco’23, , fot. Kurnikowski/AKPA

4 czerwca w warszawskim Polo Club Żurawno odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Filantropijnego Pikniku Polo – Dia Del Colono Polaco’23. Tego dnia symbolicznie złączyły się siły polskie i argentyńskie, by w wyjątkowym miejscu i specjalnych okolicznościach, oglądać rywalizację drużyn Polo. Należy podkreślić, że to jedyne wydarzenie w Polsce, które ściśle związane jest ze świętem narodowym Polaków w Argentynie. 8-go czerwca, w tym jednym z największych państw Ameryki Południowej, obchodzi się Día del Colono Polaco, czyli Dzień Polskiego Osadnika, który jest upamiętnieniem przybycia u schyłku XIX wieku, pierwszych czternastu rodzin do Buenos Aires.

Historyczne zdjęcie pierwszych polskich rodzin w Argentynie

Wystawa dotycząca historii Polonii w Argentynie 

Do warszawskiego Polo Club Żurawno przybyło mnóstwo uznanych, wpływowych gości, w tym przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata biznesu, kultury, sportu i polityki, by w blasku słońca wziąć udział w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.

Na przybyłych czekała oczywiście wystawa historycznych fotografii, a następnie spektakularne widowisko zamknięte w mecze polo czterech drużyn.

Pani Ambasador Malezji, Dato’ Chitra Devi Ramiah przy stoisku z Argentyńskimi smakami

 Na wspólnej fotografii: Przemysław Kałdowski, dyrektor BlueSoft; Krystyna Teller (Polish News); Danuta Hanna Jakubowska ( firma LEK-AM); Bożena Steindl (firma BORA); Urszula Krawczyk ( prezes Fundacji Akademia Kobiet Skutecznych) Dariusz Karolak ( firma BRASTER S.A.

Międzynarodowe Filantropijne Pikniki Polo – Dia Del Colono Polaco to jednak nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale także sprzyjająca ku niej atmosfera i oczywiście eleganckie stylizacje. Panowie przechadzali się w eleganckich garniturach, a panie wybrały stylowe suknie i klasyczne komplety. Aby docenić starania uczestników, zorganizowano również konkurs na „Najpiękniejszy kapelusz damski”.

Pani Bożena Steindl (w środku) zajęła I miejsce w konkursie „Najpiękniejszy kapelusz damski”.

Na przybyłych gości czekała też uczta dla podniebienia, w tym m.in.: słodki bufet oraz degustacje wysokiej jakości win zarówno polskich, jak i argentyńskich. Podczas pikniku nie zabrakło również akcentu charytatywnego. Odbyły się licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia „Rakujemy jak Chcemy”. Główną ideą organizacji jest wparcie przedstawicielek płci pięknej w chorobie nowotworowej.


Przedstawicielki Stowarzyszenia „Rakujemy jak Chcemy”, wspierającego kobiety w chorobie nowotworowej

Uczestniczki pikniku  miały okazję skorzystać z innowacyjnych badań piersi, metodą termografii kontaktowej, która umożliwia wczesne wykrywanie potencjalnych zmian i może pomóc w zapobieganiu rozwojowi raka piersi. Badania prowadzone były bezpłatnie przez personel firmy BRASTER S.A. 

 Międzynarodowy Filantropijny Piknik Polo – Dia Del Colono Polaco’23, , fot. Kurnikowski/AKPA

Patronat honorowy nad wydarzeniem przejął Marszałek Wojewódźtwa Mazowieckiego. Organizatorem Dia Del Colono Polaco’23 jest zaś Fundacja Akademia Kobiet Skutecznych.

AKADEMIA KOBIET SKUTECZNYCH

Tekst: Ola Szymczak

Źródło: dzięki uprzejmości AKPA Polska Press- https://www2.akpa.pl/

Fot. Jacek Kurnikowski

Więcej zdjęć  w albumie pod linkiem:

Piknik Polo – Dia Del Colono Polaco’23. 4 Czerwiec 2023- Polo Club Żurawno, Piaski Duchowne – Google Photos