Mocne dźwięki rozbrzmiały w CPS – Metal Festiwal przy Kent 177, Brooklyn

Mocne dźwięki rozbrzmiały w CPS – Metal Festiwal przy Kent 177, Brooklyn

Mocne dźwięki rozbrzmiały w CPS

Takiego wydarzenia piękny odrestaurowany stary ewangelicki kościół należący do Centrum Polsko – Słowiańskiego nie pamięta. W sobotę 20 kwietnia ściany kościoła zostały rozgrzane do czerwoności a wszystko za sprawą wspaniałej muzyki. Na scenie pojawiły się trzy zespoły: AturaMETALFIER i Prime Prophecy. Wszystkie wymienione formacje należą do czołowych reprezentantów polonijnej sceny heavymetalowej Wschodniego Wybrzeża. W trakcie blisko 4 – godzinnej imprezy zespoły zagrały przede wszystkim autorskie kompozycje. Nie zabrakło jednak również znanych metalowych coverów,

Metal Festival to kolejna muzyczna inicjatywa, która narodziła się w Centrum – Polsko Słowiańskim. W zeszłym roku na jesieni odbył się z powodzeniem CPS Rock Festival, a w gościnnych murach Centrum już regularnie organizowane są występy jazzmanów i koncerty muzyki poważnej.

Cieszę się bardzo, że na scenie w starym kościele, w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie, odbyła się pierwsza edycja polsko-amerykańskiego festiwalu metalowego – powiedziała Agnieszka Granatowska, dyrektor wykonawczy Centrum Polsko – Słowiańskiego, które jest organizatorem imprezy. W ramach owocnej współpracy, z Krzyśkiem Bużko i Marcinem Żurawiczem oraz muzykami z różnych stanów, stworzyliśmy nowy festiwal, podczas którego zaprezentowaliśmy twórczość zdolnych artystów polskiej i amerykańskiej sceny metalowej. Jestem bardzo zadowolona, że CPS staje się miejscem, gdzie artyści lubią występować, a publiczność przychodzi do nas, aby świetnie się bawić. Niewątpliwie udaje nam się realizować w Centrum różnorakie pomysły i ten festiwal tylko potwierdza, jak wyjątkową organizacją jest CPS. Nie ukrywam, że naszym celem jest organizowanie wydarzeń muzycznych na najwyższym możliwym poziomie. Zaproszone przez nas zespoły zaprezentowały różne odmiany ciężkiego grania, ale łączył je wysoki poziom artystyczny. Dotychczas nie mieliśmy takiego wydarzenia w Centrum Polsko Słowiańskim – dodała Agnieszka Granatowska.

Organizatorzy Festiwalowego wydarzenia podziękowania kierują do wolontariuszy – pracowników CPS, podczas tego wieczoru pomagali Igor Wieczorkowski, Claudia Nytko, Lech Dardzynski, Adam Targowski, Bozena Nowak, oraz Tadeusz Nowak nasz klubowicz z Klubu seniora Krakus. Na festiwalu nie zabrakło przedstawicieli Rady Dyrektorów, swoją obecnością zaszczycił nas Zbigniew Solarz – skarbnik CPS .

Już dziś zapraszamy na kolejne Festiwale w czerwcu Jazzowy a we wrześniu rockowy.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów.

Sponsorami wydarzenia byli:

Carpex INC; Robert Chibowski; PHOENIX;GTS; Semper Omni Inc.

Schaefer Enterprises; Karczma; Agnieszka Muczyński BIG ORANGE KR Sound; Centrum Polsko – Słowiańskie

Źródło: Centrum Polsko-Słowiańskie

Centrum Polsko Słowiańskie