Muzeum Zabawek Krynica-Zdrój

W beztroskim świecie dzieciństwa

Muzeum Zabawek w Krynicy – Zdroju, zostało po raz pierwszy otwarte w lipcu 2010 roku. Jest ono prowadzone przez pasjonatów, którzy kontynuują rodzinną tradycję polegającą na szacunku do zabawek.

Ponad trzy tysiące zabawek

W Krynickim muzeum znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów. Są tutaj zabawki począwszy od starożytności, aż po lata 80. XX stulecia. W zbiorach tego muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, zabawki blaszane, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne itp. Atrakcją Muzeum jest w pełni wyposażona mini klasa szkolna.

Muzeum Zabawek nie tylko dla dzieci

Muzeum Zabawek w Krynicy- Zdroju jest miejscem, którego głównym przesłaniem jest zwiększanie świadomości na temat wartości zabawek. Jest to bowiem przedmiot, który towarzyszy człowiekowi od początku jego pojawienia się na tym świecie.

Atrakcje

Każda zabawka stanowi odzwierciedlenie epoki, w której ona powstała. Toteż zabawki naszych przodków mogą nam wiele powiedzieć o kulturze, dawnych obyczajach i tradycji. Warto jest zatem podkreślić, że te zabawki które prezentowane są w krynickim muzeum, zachowały się w tak dobrym stanie, ponieważ były one kochane i szanowane przez swoich właścicieli.

Redakcja Polish News dziękuje dyrekcji muzeum, za zaproszenie i możliwość wykonywania zdjęć.

Ewa Michałowska -Walkiewicz