Natural Beat Band

Flint

 

 

 Flint   – Nagranie płyty z naszą muzyką, noszącą nazwę Natural Beat, nastąpiło w kooperacji z Muzeum Krzemienia Pasiastego w Krzemionkach Opatowskich – relacjonuje pan Stefański. Dyrekcja wspomnianego muzeum, zapragnęła wypełnić ciszę panującą w wyrobiskach i korytarzach Krzemionek Opatowskich, aby podczas ich zwiedzania bardziej wpływała ona na wyobraźnię turysty.

 

– Czuję się niezwykle uhonorowany tym, że akurat poproszono mnie i mój zespół Natural Beat Band, o nagranie takowej muzyki – mówi człowiek. Dołożyliśmy zatem wszelkich starań, by stworzona przez nas muzyka, oddała w sposób jak najbardziej naturalny, klimat epoki neolitu i paleolitu, który doskonale zachowany jest we wspomnianym muzeum krzemionkowskim – relacjonuje Piotr Stefański.

 

– Użyliśmy do jej stworzenia, przedmiotów codziennego użytku, które być może dla niejednej osoby, nie kojarzą się z muzyką- śmieje się Piotrek. Oprócz bębnów, które są podstawowym instrumentem używanym przez naszą grupę muzyczną, wykorzystaliśmy tu łuki, czuringi aborygeńskie, a nawet zwykłą deskę, pod którą dla lepszej akustyki podstawiliśmy mikrofon.

 

– Nie można w tym miejscu nie wymienić takich osób jak, Krzysztof Olejarz, Dominik Gadecki, Rafał Gęborek, Kuba Kozioł, Kuba Kubała, Mikołaj Janowski, Michał Pastuszka, czy też Artur Borek, którzy stanowią solidny filar naszej grupy muzycznej – opowiada Piotr.

 

– Muzyka, którą stworzyliśmy na potrzeby Krzemionek Opatowskich, w iście mistrzowski sposób oddaje klimat, zatrzymanego w tym muzeum czasu, który dla wielu zwiedzających tę kopalnię ludzi, jest obcy i niezrozumiały- Powiedziałbym, że muzyka ta jest pewnego rodzaju muzyką transową, która nawiązuje do minionej epoki neolitycznej, a tym samym wyraża pragnienia i pracę ludzi ówcześnie żyjących – snuje swoje opowieści pan Stefański.

 

– Nagranie naszej płyty, niesie ze sobą dwie korzyści. Odpowiada ona dyrekcji muzeum, a ponad to w pewien sposób promuje nasz zespół. Płyt tych nagraliśmy ponad 2000 sztuk, w studiu nagrań Michała Zduniaka w pobliskim Wąchocku. Jako ciekawostkę chciałbym tu wtrącić, że w studiu tym nagrywał również Staszek Sojka –relacjonuje Piotr.

– Myślę, że całe miasto będzie z nas dumne. A istnieją także zakusy, które pozwolą nam na stworzenie w podobnych klimatach muzyki, w oparciu o twórczość Leopolda Staffa, którego życie na trwałe związane jest z miastem Skarżysko-Kamienna – kończy Piotrek.

 

Ewa Michałowska Walkiewicz

 [email protected] 

 

W nagraniu Striped Flint udział wzieli: Piotr Stiff Stefański (konga,wokal,tekst) Krzysztof Olej Olejarz (wokal,deska, djembe) Dominik Gadecki (konga) Rafał Rafcox Gęborek (trąbka,efekty,perkusjonalia,wokal) Mikołaj Janowski (djembe,cyja) Kuba Kozioł (bas) Karol Kaczmarski (perkusja) Artur Borek (djembe) Jakub Kubała (beatbox) Michał Pastuszka (bas,wokal) Gościnnie Michał Zapała (wokal). Teksty: Piotr Stiff Stefański, Michał Zapała.

www.myspace.com/naturalbeatband 

http://www.facebook.com/Natural.Beat.Band