Pierwszy koncert w ciemności, w restauracji niewidomych kelnerów

W warszawskiej restauracji Different, gdzie jedzenie serwują niewidomi kelnerzy, 22 września wystąpi zespół Tragarze. Koncert to nie lada gratka dla uczestników, będzie odbywać się w kameralnej atmosferze, podczas posiłku w ciemności. Co ważne, wizyta w lokalu, to nie tylko okazja na nowe doznania kulinarne i muzyczne, ale też sposób na dobry uczynek. Całkowity dochód z restauracji przeznaczony jest bowiem dla Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w Potrzebie”, która pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Muzyczny klimat Tragarzy

Tragarze to 4. osobowy szczeciński band, której liderem jest Nataniel Marsal Cabitango – „Chillu”, a pomysłodawcą Przemysław Kazaniecki. Członków grupy połączyła pasja do muzyki, humor oraz nastawienie do życia. Zespół oscyluje między takimi gatunkami muzycznymi, jak funk, reggae i rap. Oprawa muzyczna utrzymana jest w klimacie lat 80 i 90. Niedawno ukazał się na rynku ich debiutancki album Tragarze, na którym opowiadają, jak powstała grupa, jaką drogę dotychczas przeszli, jak widzą i planują swoją przyszłość.

Wyjątkowość restauracji Different

Different to jedyny lokal gastronomiczny na mapie Warszawy, w którym obsługą kelnerską zajmują się osoby niewidome, a goście spożywają posiłki w całkowitej ciemności. Goście Different są zaskoczeni doznaniami kulinarnymi. Odcięcie zmysłu wzroku intensyfikuje bowiem doznania płynące z innych zmysłów: smaku, węchu, dotyku. Pomysł spożywania jedzenia w ciemnościach, to wyjątkowe przeżycie dla gości, ale też wyzwanie dla niewidomych kelnerów, z którym radzą sobie jednak znakomicie. Nasi pracownicy to skarb, a my z każdym tygodniem zyskujemy nowe, bezcenne doświadczenia. Cieszymy się, że oprócz znakomitej kuchni możemy zaoferować naszym gościom unikatowy koncert w ciemności. Jeśli ta formuła się sprawdzi będziemy zapraszać do niej również innych artystów – podkreśla Anna Bocheńska, manager restauracji.

Warto wspomnieć o misji lokalu, która ma na celu pokazanie osobom widzącym problemów życia codziennego osób niewidomych. Więcej o misji fundacji przeczytać można na stronie: https://restauracjadifferent.pl/nasza-misja/ Ważny jest także aspekt charytatywny – każda wizyta w restauracji Different to wsparcie Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w Potrzebie”.

Więcej informacji:

Karolina Rutkowska, Face It!, [email protected],

Restauracja Different działa od kwietnia 2018 r. w Warszawie. To jedyna restauracja w Polsce, w której dania w ciemności serwują niewidomi kelnerzy. Pomysłodawczynią i prowadzącą restaurację jest Anna Bocheńska, prezes Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”. Całkowity dochód przeznaczony jest na działalność statutową fundacji. www.restauracjadifferent.pl www.facebook.com/restauracjadifferent