POLONICO TV STRZELA W 10-tkę!

Rozmowa z Anirą Wojan, twórcą i dyrektorem generalnym POLONICO TV.

PN: Wystartowaliście 2 maja 2021, w dniu Polonii. W komunikacie prasowym napisaliście, że POLONICO TV to pierwsza globalna telewizja dla Polaków na świecie. Jak się czujecie po

10 miesiącach?

AW:. 10 miesięcy to dobry czas na podsumowanie, bo zawsze strzelamy w 10tkę! Wystartowaliśmy z 7 legalnymi kanałami sieciowymi na licencjach dużych nadawców polskich, a nasi widzowie głosowali wynikami oglądalności i portfelami. Okazało się, że Polacy czy to w Europie czy w Stanach nie chcą płacić subskrypcji, gdyż na co dzień używają innych rozwiązań, by mieć dostęp do polskojęzycznej telewizji. Testy pokazały jednak, że prawdziwym hitem jest kanał POLONICO TV, który daje głos Polakom i polskim tematom.

Dziś dostarczamy go do każdego polskiego domu na świecie bezpłatnie. Nie skupiamy się na problemach, lecz pokazujemy rozwiązania i ludzi, którzy osiągnęli coś wartościowego, przedsiębiorców, sportowców, ludzi kultury. Mogę powiedzieć, że po dziesięciu miesiącach zdobyliśmy przebojem Europę. Mamy tam ponad 20 tysięcy widzów dziennie.

PN: Jak można was oglądać i czy jesteście dostępni w Ameryce?

AW: Przede wszystkim można nas oglądać na platformie www.polonico.tv oraz za pośrednictwem Apki na telefony komórkowe POLONICO, którą każdy może pobrać na swoje urządzenie bezpłatnie. Ale nie odnieślibyśmy sukcesu bez fantastycznych partnerów. Wymienię Polish Express w UK, Polski France we Francji czy Cypr24 na Cyprze. Wchodzimy także do Afryki Południowej, do Niemiec. No i oczywiście liczymy na widownię w Stanach Zjednoczonych. Już dziś jesteśmy dostępni na aplikacji ROKU, ale przede wszystkim mamy nadzieję na udane partnerstwo z polonijnymi portalami. Udzielamy stream POLONICO TV bezpłatnie wzbogacając ofertę programową polskich portali na świecie i dzieląc się biznesem reklamowym. Polska ma wielką siłę, a my, Polacy mam swój historyczny czas. Moc jest z nami.

PN: To zaskakujące słowa, biorąc pod uwagę wojnę na Ukrainie, pandemię, wszystkie zawirowania w Europie i w USA…

AW: Obserwuję to na co dzień. Całe moje życie zawodowe jestem związana z mediami, przede wszystkim z telewizją, a w swoim czasie byłam także wiceprezesem Polskiego Radia. Pracuję z fantastycznym, oddanym zespołem. Wspiera mnie rodzina, a przede wszystkim wspaniały mąż, który po prostu „oddał mnie” do tej roboty i sam zakasał rękawy. Nikt z nas nie patrzy na własny interes, jesteśmy bezgranicznie oddani tej misji, którą nazwałabym Polską Tratwą do Normalności. Czasy są szalone, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Aktualnie usiłujemy zorganizować Ukraińską Telewizję na Uchodźctwie „Mrija TV” i nawet wy, teraz możecie zasilić fundusz budowy tego medium społecznego na www.polonico.tv. Cały świat podziwia Polaków, którzy pod swoje dachy przyjęli w ciągu dwóch tygodni półtora miliona ukraińskich babć i matek z dziećmi. Jednak prawdziwa polska Moc nie wynika z tego, że akurat teraz okazaliśmy się ok, ale z tego że Polacy mają dobrą, chrześcijańską, romantyczną formację duchową i etyczną, gdzie „Tak znaczy Tak, a Nie znaczy Nie”. Współcześnie to światło zawdzięczamy Ojcu Świętemu. On nas natchnął, nawet jeśli nie widzimy tego w swoim życiu, jeśli nie jesteśmy częścią Kościoła, to mamy w sobie to święte światło Mocy. To, co nam wyśpiewał Mickiewicz, Słowacki, posłannictwo Polski, by uratowała świat. Ten czas nastał. Nie będzie drugiej próby. Musimy zdać egzamin człowieczeństwa już teraz. Jeśli porzucimy spory i zrozumiemy tę swoją wartość – będziemy świecić jak latarnia pośród zamęczonych narodów Europy, które próbują bez Boga i bez Prawdy budować fikcyjny wspaniały świat robotów i transhumanów.

PN: Jaki jest zatem Wasz polityczny profil?

AW: Nasza polityka to wspieranie praw wolnych obywateli bez względu na kolor skóry, poglądy czy wyznanie. Jednak jesteśmy przeciwni rewolucji obyczajowej lgbt i sprzeciwiamy się rozszarpywaniu Polski. Dlatego jest nam bliżej do konserwatystów takich jak PIS czy Konfederacja Polski Niepodległej. Chociaż to , co polski tzw. prawicowy rząd wyczyniał przed pandemią z krajowym wymiarem sprawiedliwości budziło zgorszenie. Dlatego te tradycyjne podziały nie mają sensu. Chrystus musiałby być uznany za socjalistę.

PN: Co możemy zobaczyć w POLONICO TV?

AW: Samych siebie. Od poniedziałku do piątku obserwujemy świat, prowadzimy wywiady, magazyny. Nie zobaczycie tego w mainstream media. W piątki dbamy o zdrowie psychiczne i fizyczne jako ZDROWA TV , w soboty są zarezerwowane dla filmów, a niedziele dla dzieci, aby miały dostęp do polskojęzycznych kreskówek. I tak w kółko, 24 godziny na dobę. Stworzyliśmy także narzędzie Videobox – każdy z Widzów może nam przesłać swój materiał video – pokażcie swój ślub, swoje święto, koncert…. To wielka frajda dzielić się z rodakami globalnie, bez granic tą przestrzenią polskiej wolności, jaką daje POLONICO TV. Korzystajcie z niej razem z nami.

PN: Dziękujemy za rozmowę i życzymy telewizji Polonico „podbicia Ameryki” i zdobycia rzeszy wiernych widzów Polonii.

AW: Dziękuję i polecam wszystkim czytelnikom Polish News telewizję POLONICO.

www.polonico.tv