POLSKA REPREZENTACJA NA ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH JEŹDZIECKICH W TRYON 2018


Paweł Spisak

Najważniejsza impreza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) odbędzie się we wspaniałym ośrodku Tryon International Equestrian Center w USA w Karolinie Północnej.

Ponad pół miliona ludzi uczestniczy w 13-dniowej imprezie z ośmioma dyscyplinami jeździeckimi, co czyni ją największą imprezą jeździecką na świecie.

https://tryon2018.com

https://www.facebook.com/tryon2018/

http://www.tryon2018jezdziectwo.pl/


Piotr Mazurek

Powożenie zaprzęgiem czterokonnym

Od 2007 roku reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych i Mistrzostwach Świata. Czterokrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata 
w Zaprzęgach 4 konnych – Baseed Holandia 2008, Kentucky USA 2010 (Igrzyska Jeździeckie), Riesenbeck Niemcy 2012, Normandia Francja (Igrzyska Jeździeckie) 2014 Breda Holandia 2016 i Mistrzostwa Europy Aachen Niemcy 2015.

PIOTR MAZUREK

Reprezentant kadry narodowej powożący zaprzęgami czterokonnymi.

Raz na 4 lata Mistrzostwa Świata odbywają się w formule Igrzysk Jeździeckich, gdzie bierze udział 8 dyscyplin jeździeckich.

Aktualnym trenerem Piotra Mazurka jest Ijsbrand Chardon – 4 krotny Mistrz Świata i 7 krotny Mistrz Europy.

Osiągnięcia:

 • W sezonie 2017/2018 został Mistrzem Halowego Pucharu Polski w zaprzęgach czterokonnych

 • od 2007 roku reprezentuję Polskę na zawodach międzynarodowych i Mistrzostwach Świata

 • Do tej pory czterokrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata w Zaprzęgach 4 konnych – Baseed Holandia 2008, Kentucky USA 2010 (Igrzyska Jeździeckie), Riesenbeck Niemcy 2012, Normandia Francja (Igrzyska Jeździeckie), 2014 Breda Holandia 2016 i Mistrzostwa Europy Aachen Niemcy 2015

 • W Aachen startował także w roku 2011 na indywidualne zaproszenie CHIO Aachen

 • We wszystkich zawodach międzynarodowych w jakich dotychczas brał udział, spełniał za każdym razem minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy.

Artykuły:

 

http://www.tryon2018jezdziectwo.pl/reprezentacja/piotr-mazurek.html

 


Krzysztof Ludwiczak

Skoki przez przeszkody

Uczestnik Mistrzostw Świata w Aachen, Finału Pucharu Świata w Las Vegas 2007, Mistrzostw Europy w Windsor 2009 i Aachen 2015, dwukrotnie srebrny medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny złoty medalista Halowego Pucharu Polski.

Reprezentant kadry narodowej w skokach przez przeszkody

Wielokrotny reprezentant Polski w najpoważniejszych zawodach, wielokrotny członek drużyny narodowej w trakcie jej oficjalnych startów w konkursach Pucharu Narodów w zawodach CSIO, reprezentant Polski podczas ME seniorów w skokach, finału Pucharu świata czy największej jeździeckiej imprezie WEG oraz medalista Mistrzostw Polski w Skokach Przez Przeszkody w kategorii seniorów.

Osiągnięcia:

 • Uczestnik Mistrzostw Świata w Aachen, Finału Pucharu Świata w Las Vegas, 2007

 • Mistrzostw Europy w Windsor , 2009 r., i Aachen, 2015 r.

 • Dwukrotnie srebrny medalista Mistrzostw Polski

 • Dwukrotny złoty medalista Halowego Pucharu Polski

http://www.tryon2018jezdziectwo.pl/reprezentacja/krzysztof-ludwiczak.html

 


Paweł Spisak

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW)

Sześciokrotny Mistrz Polski Seniorów w WKKW. Igrzyska Olimpijskie w Atenach 2004, Igrzyska Olimpijskie w Hong Kongu 2008, Finał Pucharu Świata w Strzegomiu 2009. Od 2006 roku, niezmiennie jest najwyżej klasyfikowanym polskim WKKWistą, w rankingu FEI.

Reprezentant kadry narodowej we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW)

Najbardziej utytułowany polski WKKW-ista ostatnich lat. Jako jeden z nielicznych Polaków, osiągnął światowy poziom, w trudnej i prestiżowej dyscyplinie jeździeckiej, we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Ceniony za profesjonalizm, szanowany na międzynarodowych arenach.

Trenerem Pawła Spisaka jest niemiecki multimedalista – Michael Jung, do którego należy tytuł mistrza Europy, mistrza świata, mistrza olimpijskiego oraz zdobywca Grand Slam Rolexa.

Osiągnięcia:

 • Sześciokrotny Mistrz Polski Seniorów WKKW

 • Igrzyska Olimpijskie w Atenach 2004

 • Igrzyska Olimpijskie w Hong Kongu 2008

 • Finał Pucharu Świata w Strzegomiu 2009

 • Od 2006 roku, niezmiennie jest najwyżej klasyfikowanym polskim WKKWistą, w rankingu FEI.