
„Dlaczego w Polsce ? To właśnie tutaj mieliśmy najwięcej odwiedzin w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy”, powiedział Robert Sanchez, CEO Globaltel, firmy która stworzyła Cherple.
Cherple zdobył popularność wśród amerykańskiej polonii, znacznie im ułatwiając kontakty z bliskimi w Polsce. Twórcy portalu są przekonani, że polska odsłona portalu pomoże im zdobyć nowych użytkowników oraz ułatwi korzystanie z portalu osobom, które do tej pory miały problemy z angielską wersją.
„Naszym celem jest, aby Cherple był bardziej przystępny dla użytkowników spoza USA. Polską wersję traktujemy jako test, przed działaniami na większą skalę”, kontynuuje Sanchez.
Ze względu na rosnącą w szybkim tempie ilość Polskich użytkowników na Facebooku, twórcy Cherple głównie na portalach społecznościowych chcą zaznaczyć swoją obecność w Polsce. W planach jest rowniez uruchomienie aplikacji na Facebook`a, ktora pozwoli korzystac z Cherple bez instalacji aplikacji na swoim PC.