Sprzedajcie konie! Wróciły Błonie.

 

„Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie” – tak reklamowała się legenda polskiego zegarmistrzostwa, marka Błonie, która powraca w nowym wydaniu. Na rynek trafił pierwszy model odświeżonej marki, w całości zaprojektowany w Polsce, inspirowany m.in. produkowanym w latach 60. ubiegłego wieku modelem Zodiak. Nowe zegarki Błonie, wydane w limitowanej i numerowanej serii 500 sztuk, dostępne są w cenie 1 670,00 zł. Ponieważ zegarki są do kupienia w sklepie internetowym www.zegarkiblonie.pl, mogą je nabyć również Polacy mieszkający poza granicami kraju.

Koncepcja nowej odsłony marki Błonie opiera się na jej korzeniach sięgających polskiej tradycji zegarmistrzowskiej w połączeniu z nowoczesną technologią oraz ponadczasowym wzornictwem. Zegarek nawiązuje do modelu Zodiak m.in. indeksami, kolorystyką oraz liniami przecinającymi 40-milimetrową tarczę. Pod przezroczystym deklem widać wahnik w identycznym odcieniu koloru czerwonego, jaki widnieje na fladze Polski. Nowy zegarek Błonie napędza japoński automatyczny mechanizm Miyota 8215. Projektantem zegarka jest Krzysztof Kossak, a logotyp marki odświeżył inny zdolny polski twórca, kaligraf Adam Romuald Kłodecki. Nowe zegarki Błonie, wydano w limitowanej i numerowanej serii 500 sztuk. Uroczystego odsłonięcia pierwszego z limitowanej serii zegarka o numerze 001/500 dokonano w Centrum Kultury w Błoniu. Zostanie on również wyeksponowany w Ratuszu w specjalnie do tego celu przygotowanym ekspedytorze.

„Pomysł na reaktywację marki Błonie zrodził się z wielkiej pasji do zegarków i zamiłowania do polskich marek. Pamiętamy, że Błonie mają swoją znakomitą tradycję i styl, dlatego projektując zegarek mieliśmy na względzie cechy charakterystyczne dla zegarków produkowanych w latach 60. ubiegłego wieku. Od siebie dodajemy nowoczesne zacięcie – oryginalny design i współczesną technologię” – mówi Michał Dunin reprezentujący markę Błonie.

„Mamy nadzieję, że nowy zegarek Błonie sprawi wiele radości kolekcjonerom, pasjonatom oraz wszystkim, którzy cenią sobie wysokiej jakości produkty z polskim rodowodem. Cieszymy się, że dzięki możliwości zakupu nowych zegarków Błonie za pośrednictwem naszej strony internetowej, będą mogli je nabyć Polacy mieszkający poza granicami kraju” – dodaje Dunin.

Nowy zegarek Błonie jest składany za granicą, a następnie sprawdzany i regulowany w kraju przez polskiego zegarmistrza. „W chwili obecnej w Polsce nie ma linii produkcyjnych, na których mogłyby powstawać zegarki prezentujące tak wysoką jakość przy zachowaniu ustalonej ceny, w związku z czym zleciliśmy to fabryce wyposażonej w szwajcarskie maszyny, której zaufały inne znane marki, takie jak m.in. Bulova, Sopro czy Giorgio Armani. Decyzja o jej wyborze zapadła po wizycie w fabryce i konsultacjach ze współpracującym z marką zegarmistrzem” – dodaje Dunin.

Pierwotnie zegarki marki Błonie produkowano w latach 1959-69 w Zakładach Mechaniczno-Precyzyjnych w Błoniu, na radzieckiej licencji. Powstało wiele modeli, m.in. Bałtyk, Błonie, Dukat, Lech, Zodiak czy też eksportowy Blonex. Po kolejnych latach działania, w których produkowane były m.in. drukarki wierszowe i mozaikowe, szybkościomierze czy też telefoniczne tarcze numerowane, przedsiębiorstwo w 2003 roku upadło. Dziś, po 11 latach od zamknięcia fabryki i 45 latach od zakończenia produkcji zegarków, marka Błonie wraca na rynek.

Jak zapowiada współtwórca odświeżonej marki, Maciej Maślak, planowany jest już kolejny model zegarka, który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany jeszcze w przyszłym roku.

W związku z tym, że zegarki przechodzą trzyetapową kontrolę jakości oraz każda sztuka jest dokładnie sprawdzana, zegarki dostępne będą dla klientów w partiach po kilkadziesiąt sztuk.

Zegarki Błonie można kupić w Salonach Strefa Czasu w Warszawie oraz na stronie internetowej marki www.zegarkiblonie.pl. Do ceny zegarka wynoszącej 1 670,00 zł należy doliczyć koszty przesyłki, które można sprawdzić na stronie internetowej jeszcze przez złożeniem zamówienia.

Charakterystyka zegarka

• 40-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej
• Japoński automatyczny mechanizm (Citizen) Miyota 8215
• Szafirowe, wypukłe szkło
• Szklany dekiel
• 21 kamieni
• Wahnik w kolorze czerwieni z polskiej flagi
• Wodoszczelność do 5 atmosfer
• Częstotliwość: 21 600 vph
• Nakręcanie sprężyny napędowej automatycznie i manualnie
• W zestawie znajdują się 2 paski wykonane prawdziwej skóry
• Klasyczne opakowanie – schludne, drewniane pudełko

www.zegarkiblonie.pl