Wywiad z Susana Mendoza, rewidentem stanu Illinois

 Red. Andrzej Mikolajczyk, Susana Mendoza  oraz  mąż  David Szostak

CHICAGO: Susana Mendoza, Illinois Comptroller/Rewident stanu Illinois udzieliła wywiadu dla Radia dla Ciebie/Polski FM w minioną sobotę.

Do studia przyszła z mężem Davidem Szostakiem, który jest przedstawicielem 3. pokolenia Polonii.

Susana i David opowiadali słuchaczom o swoich tradycjach świątecznych w dwu-kulturowym domu. Ona jest amerykanką pochodzenia meksykańskiego. Spotykają się na Wigilię w domu rodziców Davida, do którego zapraszana jest cała rodzina: on i 8.ro rodzeństwa z wraz z ich rodzinami. Pragną przekazać swoje dwukulturowe pochodzenie swojemu synowi Dawidowi.

Susana opowiadała słuchaczom w czasie wywiadu o swoich osiągnięciach w ostatnich wyborach, 6 listopada, 2018 roku, gdy otrzymala 60% poparcie na pełną 4. letnią kadencję jako rewident stanu Illinois. Otrzymała drugą największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów. Najwięcej głosów otrzymał legendarny Sekretarz Stanu Jesse White.

Przez ostatnie dwa lata pełniła urząd rewidenta stanu Illinois. Dokonała różnych usprawnień w administrowaniu wydatków stanu Illinois, które sięgają miliardów dolarów w skali roku.

Zaprzysiężenie nowych przywódców stanu Illinois odbędzie się 14 stycznia, 2019 roku w Springfield.
Susana ma wiele osiągnięć w służbie publicznej jako była posłanka stanowa w Illinois, urzędnik miasta Chicago (odpowiednik sekretarza), rewident stanowy przez ostatnie 2 lata.

Była także kapitanem drużyny uniwersyteckiej w piłce nożnej. David był rozgrywającym drużyny futbolu amerykańskiego. Susana ubiega się o urząd burmistrza Chicago.

Susana złożyła słuchaczom Radia dla Ciebie/Polski FM życzenia wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Wyrazili także wspólnie zainteresowanie, aby odwiedzić Polskę, kraj dziadków Davida w nadchodzącej przyszłości.
Zachęcamy ich do tego gorąco,

W niedzielę państwo Susana Mendoza i David Szostak uczestniczyli w polskiej procesji z okazji Święta Trzech Króli.

@ Tekst i zdjęcie Andrzej Mikolajczyk

http://wiadomosci.com/wywiad-z-susana-mendoza-rewidentem-stanu-illinois/

Wywiad z Susana Mendoza można obejrzeć pod następującym adresem:  https://www.facebook.com/100014317756290/videos/pcb.509228426231078/509226046231316/?type=3&theater