Wywiad z Małgorzatą Jeromiński wokalistką zespołu FIREBEAT

 DLS:. Gosiu, jesteś wokalistką i liderem zespołu Firebeat, piszesz muzykę, teksty , masz duszę artystyczną, angażujesz się w różne projekty międzyinnymi filmowe, malujesz, jesteś żoną , matką, masz wspaniałe dzieci . Zapewne też kochasz święta.

Święta Bożego Narodzenia są dla mnie napewno jedną z Tych wyczekiwanych chwil w roku. Mają podłoże radującej się duszy, nie prezentów, choć oczywiście też, aby sprawiać radość bliskim ale tego szczególnego ciepła którym chcemy się dzielić. To takie jakby zatrzymanie się w czasie przez moment w tym pędzie codzienności, aby zauważyć tym swoim trzecim okiem to, co często zostaje pominięte i ta chęć pomalowania całego świata na ten dobry, wspanialy… Magia Świąt.

DLS:. Możesz nam powiedzieć gdzie, z kim i jak spędzasz świeta Bożego Narodzenia?
Posiadam dużą rodzinę i nasza tradycja wigilijna to spędzać ten czas razem. Przy stole zasiadają: babcie, prababcie, rodzice, bracia, siostra, oczywiście ich najbliżsi, kuzyni, łącznie ok 30 osób. Najczęściej u nas w domu, który z resztą zaprojektowałam z tą myślą i muszę dodać że jesteśmy nie tylko rodziną ale przede wszystkim łączy nas przyjaźń.

DLS:. Jakie potrawy znajdują się zwykle na stole w wigilijny wieczór?
12 potraw to tak zwany obowiązek. Nie obiecam że uda mi sie w tej chwili wymienić wszystkie ale sprobuję :)barszcz z uszkami, zupa grzybowa, krokiety z grzybami i kapustą , staropolski groch z kapustą, kilka rodzajów ryby, (nawiasem mówiąc kocham ryby, gołąbki z grzybami, kasza ze śliwkami, łazanki, kluski z makiem itd… itd.. same frykasy.

DLS:. Z jaką potrawą kojarza ci sie czasy dzieciństwa?
Pstrąg w galarecie to napewno przysmak ale najbardziej tradycyjna ryba panierowana w stylu kotletów to takie wyczekiwane danie. Pamiętam z dzieciństwa że smażono ją na końcu dla tej szczególnej swieżości i często czekaliśmy tylko na ten ostatni kawałek który kończył się smażyć po czym można było usięść do stołu. Wtedy trzeba się było upewnić czy aby napewno jest dodatkowy tależ dla nieoczekiwanego gościa i modlitwą zaczynaliśmy świętowanie.

DLS:. Śpiewacie wspólnie z rodziną kolędy? Jak takie kolędowanie wygląda w Twoim domu?

Muzyka od zawsze grała dużą rolę w naszej rodzinie i to jest coś do czego nie trzeba nikogo z nas namawiać… otwierasz oczy a tu nasze młodsze pokolenie nagrywa już kolejną płytę, tak więc gdy przy wieczerzy wiekszość sie nasyci pysznościami, ktoś już trzyma w ręku śpiewnik z koledami i pastorałkami zaczynając podśpiewywać. Ktoś siada przy pianinie, ktoś inny chwyta gitarę, a ktoś już wystukuje rytm złożonymi łyżeczkami.

DLS:. Z czym kojarzy ci sie choinka?
Hm czekam na nią jak dziecko W Polsce często była prawdziwa, mieliśmy takiego pana który co roku nam przywoził, a mieszkaliśmy w centrum miasta więc samo to, że prawdziwe, pachnace drzewko nagle stawało dumnie w dużym pokoju to była niesamowita radość i mama potrafiła tą radość w nas zaszczepić. Cała ta świąteczna procedura była niesamowicie ważna. Na najwyższej półce w przedpokojowej szafie kryła się duża magiczna skrzynia w której znajdowały się ozdoby pięknie zdobione nowe i te przechowywane od pokoleń, recznie robione z pięknej niespotykanej już bibuły. Kryły się tam najdziwniejsze cuda. Do dziś uwielbiam przyglądać się choince, a z każdą rzeczą która na niej wisi łaczy się jakies wspomnienie, jakaś historia. W tym roku na życzenie mojej Vanessy nasza choinka jest w kolorze tęczy tzn. wszystkie kolory dozwolone i muszę przyznać że wygląda pięknie. Jest duża i szeroka więc ozdobienie jej zajeło nam cały dzień, ale któż nie kocha tego zmęczenia by później podziwiać.

DLS:. Wymarzona wigilia?
Mogę tylko być wdzięczna ponieważ myślę że każda wigilia jest wymarzona gdy tylko mamy w sobie tego ducha Świąt, gdy potrafimy otworzyć serce, cieszyć się tym co mamy i być wyrozumialymi na wszystko to co zdaje nam się być nie do końca zgodne z oczekiwaniami.

DLS:. Czego chciałabyś życzyć Twoim fanom i czytelnikom Polish News?
Wspaniałych chwil a przede wszystkim własnie tego czystego otwartego serca, które w 99% przyniesie nam wzmocnioną odwzajemnioną moc a na ten pozostający jeden procent …wyrozumiałości.

Pozdrawiam serdecznie.
Małgorzata Jeromiński