Zapraszamy do Burleski!

Film

 

Film Z zainteresowaniem wybrałem sie na ten film przede wszystkim dlatego, że ja uwielbiam atmosferę klubów burleski – dobra muzyka na żywo, kieliszek wina i ładne dziewczyny na scenie. To właśnie odnalazłem w opisywanej produkcji , na dodatek w bardzo dobrym wykonaniu. Cher ze swą klasyczną urodą dojrzałej kobiety , Christina Aguilera z bardziej pospolitym typem urody – obie dysponujące znakomitymi głosami; wydawało mi się, że to powinno zagwarantować dobrą rozrywkę. I nie zawiodłem się.

 

Fabuła bardzo prosta, w stylu współczesnego Kopciuszka, taka typowa hollywódzka historia gwarantująca kilka współistniejących wątków z dobrym zakończeniem. Bohaterką jest Ali (Christina Aguilera) , dziewczyna z prowincjonalnego Iowa szukająca swej szansy w Los Angeles. Trafia do nieco zaniedbanego klubu Burlesque , gdzie właścicielką jest Tess (Cher) a jej prawą ręką Stanley Tucci (rola podbna do tej jaką grał w „The Devil wears Prada”). Prowincjuszka Ali zaczyna jako pomocnica barmana Jacka (Cam Gigandet) ale dzięki swej przebojowości szybko trafia na scenę gdzie zaczyna robić karierę. Oczywiście mamy w tym filmie wątek miłosny : Jack (barman a jednocześnie pianista i kompozytor) poczatkowo traktuje Ali jak swą współlokatorkę a później się w niej zakochuje.

Muszą być w takim filmie czarne charaktery więc widzimy tu zazdrosną tancerkę (rola Kristen Bell) i bogatego ale cynicznego biznesmena, który próbuje uwieść naszą bohaterkę. Poszczególne sceny przeplatane są dobrą muzyką (jeśli oczywiście ktoś lubi ten styl muzyki) i popisami wokalnymi Cher i Christin. Uspakajam wszystkich, że wszystko dobrze się kończy: klub Burlesque nabiera blasku a nową gwiazdę Ali znajdujemy w objęciach Jacka.

 

Burlesque To prawda – film jest łatwy i bardzo przystępny dla wszystkich ale jednocześnie dający widzom sporą dozę dobrej rozrywki. Już słyszę głosy zakompleksionych i wiecznie ponurych krytyków filmowych jak twierdzą, że to prymitywna , komercyjna produkcja typowa dla kiepskiego Hollywood i jak bardzo miernym jest ten film w porównaniu do twórczości typu „Panny z Wilka” , „Wesele” czy też „Pancernik Potiomkin”. Na szczęście te opinie są słuchane tylko przez nich samych i ewentualnie najbliższe ich rodziny a my możemy cieszyć się tym co nam przynosi radość i uśmiech.

 

Ja spędziłem czas bardzo miło oglądając perypetie Ali, słuchając przyjemnej muzyki i wsłuchując się w świetne, dowcipne dialogi. Na dodatek moje sensory odpowiadające za odbiór wrażeń estetycznych są zawsze zaspokojone gdy oglądam przystojnych, kochających życie ludzi. „Burlesque” wchodzi na ekrany kin w całym kraju w najbliższy, świąteczny czwartek.

 

Jak podsumować ten film? Bardzo prosto: ZAPRASZAMY DO BURLESKI!!!

 

Zdjęcia: www.burlesquethemovie.com

 Jacek Urbańczyk – Chicago, Illinois

[email protected]