KIEDY ROZUM KRZYCZY NIE, A INTUICJA MÓWI TAK

Wierzę … Wielu ludzi powtarza to słowo jak mantrę nie zastanawiając się zbytnio nad tym jaki ma ono wydźwięk w ich życiu. Czym jest wiara dla człowieka XXI wieku, żyjącego w świecie nauki i techniki, gdzie wszystko chce się udowodnić przy pomocy „szkiełka i oka” ? Czy wiara współczesnego zjadacza chleba jest autentycznym spotkaniem z Nim czy tylko pustym słowem lub nic nieznaczącym frazesem? Czy jest odruchem serca czy tylko bezsensownym zachowaniem, które powtarzamy „bo tak robią wszyscy”?

 

Jak napisał Manuel de Almeida Trindade, Biskup Aveiro w jednej ze swych książek – „Nie jest przecież ważne, aby wiele przeczytać. Najważniejsze, by trafić na książki, które naprawdę warte są poznania. Ta jest jedną z nich.” Jeśli chcesz „przeżyć” wspaniałą, napisaną przez życie historię, która pozwoli Ci w nowy sposób spojrzeć na własną wiarę sięgnij po książkę Witolda Janusia – KIEDY ROZUM KRZYCZY NIE, A INTUICJA MÓWI TAK.

To tytuł obowiązkowy dla każdej osoby wierzącej – zarówno tej tylko z nazwy, jak i tej żyjącej wiarą na co dzień. Owa opowieść wniesie wiele w życie duchowe nie tylko tych, których dojrzałość chrześcijańska jest na wysokim poziomie, ale także tych, którzy dopiero poszukują sensu i celu. A ponieważ każdy w swym życia CZEGOŚ lub KOGOŚ szuka, z różnym skutkiem, książka adresowana jest do wszystkich, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie czy wyznanie.

Autor w niezwykle optymistyczny sposób przedstawia historię najbliższego mu człowieka – swojego Dziadka , którego przez życie prowadziła głęboka wiara. I mimo wielu życiowych zakrętów, najcięższych prób Dziadek Stanisław nie uląkł się śmierci ani w czasie wojny, ani później. Niestrudzenie podążał własną drogą dzięki głębokiej wierze i oparciu w Bogu, pokonując niepewność, ludzką słabość, a czasem i samego siebie.
Wspomnienia Dziadka Witolda przeplatane są przeżyciami z okresu drugiej wojny światowej. Autor opisuje, w jaki sposób wiara może czynić cuda i pozwala osiągać pragnienia, które dla zwykłego człowieka mogą wydawać się niemożliwe.

To książka traktująca o tym, jak wielką siłę ma wiara w Boga, jak ogromną jest pomocą w życiu, jak można się na niej oprzeć, zawierzyć jej bez żadnych granic, jak ludzie, którzy wierzą, potrafią we wszystkim znaleźć sens. O tym, że życie z Bogiem jest pełniejsze, niż bez Niego, choć nie zawsze jest łatwiejsze. O tym, że jeśli chce się wierzyć, trzeba odrzucić rozumowanie i po prostu rzucić się w boskie ramiona.
Prosty, a zarazem niezwykle plastyczny język i ciekawa narracja ożywia wyobraźnię odbiorcy i sprawia, że książkę czyta się „jednym tchem”. To książka niezwykle wzruszająca – nawet, jeśli odrzuci się jej aspekt teologiczny. Z pewnością trafi do każdego wrażliwego człowieka i zostanie na długo pod powiekami, w środku serca.

Książkę KIEDY ROZUM KRZYCZY NIE, A INTUICJA MÓWI TAK polecam każdemu. Osobom, które stanęły na rozstaju życiowych dróg i zastanawiają się co dalej z pewnością pomoże odpowiedzieć na to fundamentalne pytanie. Ludziom wierzącym doda otuchy i zainspiruje do jeszcze większej manifestacji swej własnej wiary. Witold Januś tak pisze w swojej książce – „Historia mojego dziadka prowadziła mnie przez życie i nieraz stawała się cudownym źródłem natchnienia, także w najtrudniejszych chwilach. Pozwoliła mi zrozumieć, jak odnaleźć mądrość i siłę, która ma większą moc niż logika. Jestem głęboko przekonany, że każdy, kto zdecyduje się podążać tą ścieżką, odnajdzie odwagę, inspirację duchową, a więc i wiarę w swoje nieograniczone możliwości. I tym samym zdoła przemienić ciemność w niewysłowioną radość życia.”
Niech, więc te słowa autora staną się dla wszystkich inspiracją do sięgnięcia po tą lekką lekturę poruszającą poważne tematy. Raz wzięta do rąk, pozostaje w nich do ostatniej strony. Szczerze polecam. Naprawdę warto!
http://blogownia.stacja7.pl/

Książka jest dostępna w księgarniach na terenie Polski oraz w internecie: http://sklep.vtecjanus.pl/ jak i na Amazon.com

  When Reason Screams NO and Intuition Screams YES
  An amazing and inspiring true life story of courage and faith

  Author: Vtec Janus
  Editor: David Schier
  Publisher: IDS Publishing P/L

  ISBN: 978-0987117809
  Publication Date: October 10, 2011
   Format: A5, Paperback
   Language: English
  Number of Pages: 168

   w: www.janus.id.au
   f: facebook.com/vtecj
   y: youtube.com/VtecJanus