Ostatnie zabawy karnawałowe

 

W dniu 1 lutego 2013 roku, grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zawiązała amatorską trupę teatralną. W dniu 4 lutego br, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, skarżyskie Perły obchodziały swój jubileusz połączony z króciótką zabawą karnawałową.

Trudne początki
Na początku grupę tworzyło tylko pięć osób. W ciągu kilku tygodni, w okrojonym składzie przygotowali oni program słowno-muzyczny pod tytułem „Portret kobiety”. Rocznie skarżyskie Perły, wystawiają cztery programy, są one związane z Dniem Matki, Dniem Kobiet oraz z okazji patriotycznych rocznic. Grupa w tej chwili jest bardzo liczna, a przede wszystkim zdyscyplinowana. Ze sobą czują się oni świetnie, tak jak w licznej rodzinie.

Przede wszystkim zabawa
Ponieważ kończy się już karnawał, a Perły z lamusa obchodzą trzylecie swojego powsttania, ten czas skarżyscy aktorzy postanowili uczcić zabawą. Wspólne tańce i śpiewanie wesołych piosenek, powiązało jubileusz z ostatkami.

 

Grupa Perły z lamusa, życzą wyszstkiego co najlepsze dla Polonii Amerykańskiej. A od redakcji gazety Polish News, otrzymują oni życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej obfitości losu.

Ewa Michąłowska – Walkiewicz
[email protected]